عضو کمیسیون آموزش مجلس از درخواست ۵۵ نماینده مبنی بر در اولویت قرار گرفتن بررسی طرح الحاق یک ماده به قانون استخدام معلمان حق‌التدریس در صحن علنی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جبار کوچکی نژاد از درخواست امروز نمایندگان در خصوص در اولویت قرار دادن بررسی دستور کار  "طرح الحاق یک ماده به قانون استخدام معلمان حق التدریس و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی و پیش‌دبستانی‌ها" با 55امضاء و تحویل به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد. 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این امضاء نمایندگان به دنبال درخواست پی در پی چندین هزار نفر از فرهنگیان حق‌التدریس و نهضتی ها صورت گرفته است تا وضعیت آن‌ها در مجلس در اولین فرصت مشخص و تعیین تکلیف شوند.

وی همچنین توضیح داد: طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین‌تکلیف قانون استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی و پیش‌دبستانی‌ها حدود 4 ماه گذشته از سوی کمیسیون آموزش به هیات رئیسه تقدیم شده اما از آنجا که هنوز در دستور قرار نگرفته و از طرفی آموزش و پرورش قصد برگزاری آزمون استخدامی در روزهای آتی را دارد، مشخص کردن هرچه سریع‌تر وضعیت این نیروها ازسوی مجلس الزامی است لذا نمایندگان با جمع‌آوری امضا خواهان قرار دادن این طرح در اولویت کار مجلس شدند.

کوچکی‌نژاد همچنین یادآور شد: براساس این طرح تمامی معلمان حق‌التدریس، پیش‌دبستانی و نهضتی‌ها به‌شرط شرکت در آزمون تخصصی مربوط به خود بدون رقابت با دیگر داوطلبان به پیشنهاد وزارت آموزش‌وپرورش و موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حضور مسئولان اداره استخدامی رئیس‌جمهوری که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود، استخدام شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: این ماده تصویب شده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای الحاق به قانون قبلی باید در صحن علنی مجلس نیز تصویب شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج