معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در جلسه ستاد برگزاری جشنواره موسیقی استان‌های لر نشین کشور، گفت: این جشنواره زمینه‌ساز انسجام بیشتر استان‌های لر نشین است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ حبیب الله خجسته پور در جلسه ستاد برگزاری جشنواره موسیقی استان‌های لر نشین کشور، گفت: این جشنواره زمینه‌ساز انسجام بیشتر استان‌های لر نشین است.

خجسته‌پور در این جلسه که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان برگزار شد، افزود: موسیقی لرستان اشتراکات بسیاری با موسیقی سایر مناطق لر نشین کشور دارد و برگزاری این جشنواره می تواند علاوه بر انسجام بخشی هر چه بیشتر قوم لر، اشتراکات فرهنگی لرهای مناطق مختلف کشور را تقویت نماید.

وی افزود: برگزاری موفق کنسرت‌ها و رویدادهای هنری و حضور هنرمندان برجسته کشور در خرم آباد و سایر شهرستان‌های استان، یکی از دلایل استقبال گسترده مسافران از استان در نوروز گذشته بود و باعث ایجاد رغبت در ایشان برای حضور پررنگ تر در استان گردید.

دستگاه‌های اجرایی لرستان در رویدادهای استانی مشارکت کنند

معاون استاندار لرستان در ادامه با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری برنامه‌های مختلف، تصریح کرد: هر رویدادی که در استان به وقوع می پیوند، با مدیریت یک دستگاه خاص اجرایی می‌شود اما لازم است تا سایر دستگاه‌ها نیز در جهت معرفی هرچه بیشتر استان در حیطه اختیارات و قوانین خود در برگزاری این رویدادها همکاری و مشارکت داشته باشند.

فعالیت فرهنگی، پروسه است نه پروژه

حبیب الله خجسته پور در پایان ضمن تاکید بر اینکه نباید به فعالیت‌های فرهنگی به چشم پروژه نگاه کرد، گفت: فعالیت‌ها و کارهای فرهنگی در واقع پروسه هستند و نتایج آن طی سال های بعد مشخص می شود و از این روی نباید انتظار داشت که محصول برنامه های فرهنگی را بعد از اجرای آن مشاهده کرد و فضای فرهنگی امروز استان حاصل زحمات و تلاشهایی است که در چند سال گذشته به وقوع پیوسته است.    

لازم به ذکر است که جشنواره موسیقی استان‌های لر نشین کشور، به زودی در خرم‌آباد برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج