معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: برخورداری از 13 سال معافیت مالیاتی مشوقی مهم برای سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران در کرمانشاه محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رضا رحیمی ضمن تأکید برجذب سرمایه از طریق سرمایه‌گذاران در کرمانشاه، ابراز داشت: یکی از معیارها و شاخص‌های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی، جذب سرمایه‌گذاری و اعمال مشوق‌های لازم بر روی آوردت سرمایه‌گذاران در کرمانشاه است.

وی در جلسه هماهنگی فعالان اقتصادی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به مزیت‌های فراوان استان در بخش‌های مختلف گفت: منابع مالی خوبی برای حمایت از سرمایه‌گذاران در کرمانشاه وجود دارد.

رحیمی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های فراوان و مزیت‌های بخش‌های مختلف استان کرمانشاه، افزود: استان منابع مالی خوبی هم برای حمایت از سرمایه‌گذاران در اختیار دارد و سرمایه‌گذاران برای دریافت این منابع در اولویت هستند ولی انتظار داریم که سرمایه‌گذاران بتوانند باعث‌وبانی آوردن فاینانس و منابع خارجی به استان باشند.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به اقلیم شهرستان قصرشیرین گفت: بنا به اظهارنظر کارشناسان بخش کشاورزی اقلیمی که در شهرستان قصرشیرین وجود دارد یک اقلیم بی‌نظیر است به‌طوری‌که امکان چندین کشت در یک سال در این شهرستان وجود دارد.

وی همچنین به ظرفیت‌های استان در بخش کشاورزی اشاره و تصریح کرد: استان در دو حوزه کشاورزی و گلخانه‌ای دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است و مدیریت استان در حال حاضر برنامه‌های خود را برای تحول در این حوزه تدوین کرده است که حوزه کشاورزی و گلخانه‌ای استان دارای مزیت‌های مهمی برای سرمایه‌گذاری است.

نشست استانداری کرمانشاه

بازارچه های کرمانشاه دروازه رشد اقتصادی استان از طریق صادرات

رحیمی گفت: وجود 5 بازارچه و مرز رسمی یکی از مهم‌ترین مزایا به‌ویژه برای کالاهای صادرات محور است.

وی گفت: در سال گذشته بیش از 2 میلیارد دلار کالا از طریق مرز استان کرمانشاه به عراق صادر شد که برنامه‌های خود را برای افزایش این رقم به 5 الی 6 میلیارد دلار در سال تدوین و اجرایی کرده‌ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: استان کرمانشاه مرکز حمل‌ونقل غرب کشور است و این استان تنها کمتر از دو ساعت با استان هم‌جوار خود فاصله دارد.

وی وجود دو منطقه ویژه اقتصادی در استان، امکان 3 کشت در سال، معادن قیر طبیعی با ظرفیت برداشت سالانه 90 هزار تن، انواع سنگ‌های تزیینی، گلخانه‌ها، مبادلات مرزی و... را از ظرفیت‌های استان برشمرد.

رحیمی با اشاره به نزدیکی شهرک صنعتی با مرکز استان گفت: استان کرمانشاه تنها استانی است که کمتر از 10 کیلومتر با شهرک صنعتی خود فاصله دارد و از سوی دیگر این استان از معافیت مالیاتی به مدت 13 سال برخوردار است که این مهم می‌تواند یکی از مشوق اصلی برای سرمایه‌گذاران جهت توجه به سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه باشد.

در این جلسه اجرای چندین طرح زمینه‌ساز حضور سرمایه‌گذاران در کرمانشاه توسط هلیدینگ های مختلف سرمایه‌گذاری موردبررسی قرار گرفت و مقرر شد که سازمان‌ها وادارات ذی‌ربط برای اجرای این طرح‌ها هماهنگی‌ها و همکاری‌های لازم را در اسرع وقت به عمل‌آورند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج