رییس پلیس فتا اصفهان گفت : سارق 14 ساله اینترنتی که از حساب یکی از شهروندان مبلغ 4 میلیون ریال بصورت اینترنتی برداشت کرده بود توسط ماموران پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: پسر14 ساله ای که خود قربانی سارق دیگری شده و از حساب یکی از شهروندان مبلغ 4 میلیون ریال بصورت اینترنتی  سرقت کرده بودتوسط ماموران پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبلغ 4 میلیون ریال بصورت اینترنتی از حساب وی برداشت شده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ مرتضوی اظهار داشت: با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی متهم که پسری 14 ساله و خارج از استان اصفهان سکونت داشت شناسایی و دستگیر شد.

دستگیر ی

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت در اعترافات خود گفت در فضای مجازی مشغول گشت و گذار بودم که با جوانی که خود را سهیل معرفی می کرد آشنا شدم .

سرهنگ مرتضوی ادامه داد: تا اینکه یک روز سهیل اطلاعات کارت بانکی فردی را به نوجوان 14 ساله می دهد و از او می خواهد حساب او را تخلیه و با یکدیگر تقسیم کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان با بیان اینکه متهم جهت اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد به شهروندان توصیه کرد : زمانی که قصد خرید و پرداخت آنلاین دارید باید بسیار مراقب درگاه بانکی باشید که در دام سارقان اینترنتی گرفتار نشوید و تنها راه تشخیص درگاه اصلی دقت در آدرس آن می باشد که علاوه بر درست بودن آدرس باید ابتدای آدرس درگاه بانکی با عبارت https آغاز شده باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج