فرمانده انتظامی هرمزگان از شناسایی و انهدام باند سازمان یافته قاچاق خودروهای سواری در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ شش سردار عزیزالله ملکی در جمع خبرنگاران گفت: باند سازمان یافته قاچاق خودروهای سواری در بندرعباس شناسایی ومنهدم شد.

وی افزود:  در این رابطه  ۴۲۴ دستگاه خودرو قاچاق  کشف شد.

 فرمانده انتظامی هرمزگان  ارزش این خودرو های قاچاق را  یک هزار و دویست و پنجاه  میلیارد ریال عنوان کرد.

ملکی گفت: در راستای مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی بسیار پیچیده یک باند سازمان یافته قاچاق خودرو که توسط نمایندگی چند شرکت مشهور خودروهای خارجی با استفاده از اسناد جعلی اقدام به واردات خودرو از مبادی رسمی می نمودند شناسایی و با تشکیل تیم کارآگاهی اطلاعاتی پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: با محرز شدن ارتکاب جرم و به دست آمدن شیوه و شگرد قاچاقچیان پس از هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی تعداد ۱۰۵ دستگاه خودرو که با اسناد جعلی و حتی بدون صدور پته های گمرکی از گمرک ترخیص و در انبار شرکت موجود بود توقیف شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: با دستگیری عاملان اصلی و ضبط اسناد و مدارک موجود در شرکت و انجام تحقیقات تکمیلی تعداد ۳۱۹ دستگاه دیگر از این خودروها که باشیوه جعل وارد و لی هنوز ترخیص قطعی نشده بود کشف  شد.

این مقام مسئول افزود: در این ارتباط تعداد ۷ نفر دستگیر شده و پرونده برای رسیدگی به مرجع قضایی ارسال شده است.

وی گفت: تحقیقات نشان دهنده فعالیت جعل،واردات غیر قانونی و فریب متقاضیان خودرو توسط این باند از سال ۹۲ تاکنون است  که پرونده برای کشف زوایای پنهان در دست  بررسی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج