یکی از مراجع تقلید در قم ضمن درخواست پاسخ قاطه به جنایات رژیم اشغالگر قدس گفت: سکوت در برابر این جنایات باعث جری تر شدن این رژیم غاصب خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد،به شهادت چند تن از مدافعان حرم بر اثر حمله موشکی رژیم اشغالگر قدس به پایگاه نظامی سوریه اشاره کرد و خوستار برخورد قاطع با این رژیم غاصب شد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی به اندازه ای گستاخ شده که به خود جرأت می دهد با جمله موشکی سبب شهادت ایرانی ها شود، نمی توانیم در این مسأله ساکت و بی تفاوت باشیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که مردم انقلاب کردند که در برابر صهیونیست ها و استکبار مقاومت کنیم، اظهار داشت: باید در برابر دشمنان مقام بوده و استقامت داشته باشیم، سکوت سبب جری تر شدن آن ها می شود و جرأت بیشتری برای تعرض پیدا می کنند.

وی ادامه داد: نباید در برابر این موضوع سکوت کنیم، حوزه ها نیز نباید بی تفاوت باشد، بر اساس روایات همانگونه که پیامبران در برابر دشمنان مقاومت داشتند فقها نیز مانند آن ها باید اهل جهاد باشند و فعالیت کنند.

آیت الله نوری همدانی ابراز داشت: زمانی در محضر امام مطرح شد که حضرت عیسی بسیار مهربان بود و جهاد نداشت و تنها نصیحت می کیدر، امام فرمودند اگر اینگونه باشد حضرت عیسی واعظ بودند نه این که پیامبر باشند چرا که نمی شود پیامبران جهاد نداشته باشند.

وی عنوان کرد: همه پیامبران در برابر دشمنان استقامت کردند، فقها و علما نیز هیچگاه نباید در ضعیف شوند بلکه باید به استقامت خود در برابر کفار و دشمنان ادامه دهند؛ مشی علما این بوده که استقامت می کردند؛ بنابراین نمی توان سکوت کرد و باید فکری شود که چگونه باید این گستاخی پاسخ داده شود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: حرکت صهیونیست ها نباید بی پاسخ بماند بلکه جمهوری اسلامی ایران باید آن ها را گوشمالی داده و پاسخی محکم به آن ها بدهد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج