استاندار کرمانشاه گفت: وجود بیش از 170 هزار نفر بیکار و رفع اساسی مشکل بیکاری در استان مهم‌ترین دغدغه مدیریت ارشد استان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند بیکاری کرمانشاه را بزرگ‌ترین دغدغه استان عنوان کرد و ابراز داشت: مهم‌ترین وظیفه مدیران فراهم ساختن بسترهای لازم برای ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری است.

وی امروز در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: واقعیت این است که امروز مشکل بیکاری مردم استان را رنج می‌دهد و این موضوع مهم‌ترین دغدغه مجموعه مدیریتی استان است.

وی خاطرنشان ساخت: دغدغه بیش از 170 هزار نفر بیکار در استان راداریم لذا باید با تمامی تلاش در جهت جذب سرمایه‌گذاری به‌منظور اشتغال‌زایی گام برداریم و این موضوع مهم‌ترین وظیفه مدیران استان است.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: تشویق سرمایه‌گذاران برای ایجاد سرمایه‌گذاری برای ما یک اصل و هدف است و تنها موضوعی که برای جذب سرمایه‌گذاری وجود دارد اهلیت و توانمندی سرمایه‌گذاران است.

بازوند ادامه داد: در هر جلسه ملاقات عمومی بیشترین درخواست مردم برای شغل و کار جوانان است لذا مدیران باید به موضوع سرمایه‌گذاری بیش‌ازپیش توجه کنند.

وی گفت: همه مدیران و کارشناسان دستگاه‌ها وظیفه‌دارند بستر لازم را برای جذب سرمایه‌گذاری در استان فراهم سازند.

نشست استانداری کرمانشاه

ساخت هتل پنج ستاره کرمانشاه با سرمایه‌گذاری 120 میلیارد تومان در آینده‌ای نزدیک

در ادامه استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به ایجاد طرح هتل پنج ستاره با سرمایه‌گذاری 120 میلیارد تومان در کرمانشاه گفت: باید ازاین‌گونه طرح‌ها که قرار است به‌طور کامل با سرمایه بخش خصوصی راه‌اندازی شود حمایت کنیم و در جهت رفع موانع پیش روی اجرای چنین طرح‌هایی تلاش نماییم.

بازوند همچنین درباره طرح کارخانه قند صحنه نیز عنوان کرد: اگر سرمایه‌گذار این پروژه سرمایه کافی داشته باشد نباید موانعی مانند مسائل زیست‌محیطی و ... را سد راه سرمایه‌گذاری کنیم.

وی همچنین به طرح کارخانه ساخت پنل و سلول‌های خورشیدی در استان و زمینه‌ساز بودن این طرح در رفع مشکل بیکاری استان اشاره و بیان کرد: این پروژه حدود 2500 میلیارد تومان سرمایه‌‌گذاری نیاز دارد و اگر سرمایه‌گذار بتواند سهم خود که حدود 300 میلیون یورو به‌صورت ارزی است را بدون مشکل تأمین کند، ما هم برای تأمین مابقی اعتبار موردنیاز همکاری می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج