مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: ۹۰ درصد از ۱۰۵ میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان اعتبارات بانکی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان توسط مددجویان این نهاد جذب شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حمیدرضا شیران با بیان اینکه 105 میلیارد و 275 میلیون تومان در قالب اعتبارات بانکی از محل بند د تبصره 16 قانون بودجه سال 96، برای اشتغال و خودکفایی مددجویان این نهاد اختصاص‌یافته بود، اظهار داشت: 5 هزار و 70 وام با مجموع 93 میلیارد و 646 میلیون تومان از محل این منابع و توسط بانک‌های استان در اختیار مددجویان این نهاد قرار گرفت.

وی با بیان اینکه وام‌های اشتغال از محل منابع بانکی در 4 زمینه توان‌افزایی، خودکفایی، کارآفرینی و وام مجدد به مددجویان حائز شرایط پرداخت می‌شود، افزود: سهم عمده این وام‌ها متعلق به سرفصل خودکفایی و با سقف 20 میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به مشکلات مددجویان درزمینهٔ فراهم کردن وثیقه‌های بانکی گفت: 7 هزار و 302 مددجو برای دریافت وام اشتغال به بانک‌ها ارجاع داده شدند که درنهایت 5 هزار و 70 مورد از آن‌ها با فراهم کردن شرایط بانک‌ها موفق به دریافت وام خود شدند.

وام اشتغال

وی ادامه داد: این امر نشانگر این است که به‌طور میانگین در سطح استان 69 درصد از مددجویانی که به بانک‌ها معرفی می‌شوند درنهایت موفق به اخذ وام موردنظر می‌شوند.

شیران خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که با همکاری بانک‌های استان سازوکاری را برای آسان‌تر کردن شرایط ضمانت‌های بانکی مددجویان کمیته امداد فراهم کنیم تا این بخش از جامعه که ازنظر اقتصادی در شرایط مطلوبی قرار ندارد و طبعاً گزینه‌های محدودتری برای درخواست ضمانت بانکی در اطراف خود می‌بیند از این چرخه تشدیدکننده فقر خارج شود.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با تأکید بر اینکه در تعدادی از شهرستان‌های استان بانک‌ها همکاری بهتری با مددجویان کمیته امداد دارند، اظهار داشت: شهرستان‌های نجف‌آباد، خور و بیابانک، فریدون‌شهر، جرقویه علیا و شهرضا 100 درصد اعتبارات بانکی اشتغال مددجویان را جذب کردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج