فرمانده یگان حفاظت منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از بازدید بالغ بر 2800 نفر گردشگر و مسافر نوروزی از بخش های مختلف بزرگترین بندر تجاری کشور طی 15روز تعطیلات نوروزی سال 97 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ کیوان علیزاده ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: طرح ساماندهی بازدیدهای میهمانان نوروزی از بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور از 29 اسفندماه گذشته تا چهاردهم فروردین ماه جاری اجرایی شد.

وی ادامه داد: تجزیه و تحلیل های آماری حاکی از این موضوع است که دو هزار و 860 نفر از هموطنان از طریق 674 دستگاه خودرو سواری و اتوبوس از بزرگترین بندر تجاری کشور در تعطیلات نوروزی امسال دیدن کرده اند.

به گفته علیزاده، میهمانان نوروزی به همت تیم های گشت گارد و انتظامات و همکاران روابط عمومی،  ضمن بازدید از بخشهای مختلف بندر و آشنایی با نحوه تخلیه و بارگیری کالا، در جریان آخرین دستاوردهای صنعت پرافتخار حمل و نقل دریایی ایران نیز قرار گرفتند و ضمن ارایه توضیحات شفاهی، اطلاعات مربوطه نیز در قالب کتابچه و بروشور در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

وی بیان کرد: اجرای این بازدیدها در قالب ساماندهی خودروهای شخصی و تورهای گردشگری انجام شد.

فرمانده یگان حفاظت منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی خاطرنشان کرد: بیشترین حجم بازدید کنندگان دروازه طلایی اقتصاد ایران با تردد 108 دستگاه خودرو حامل 434 نفر در روز چهارم فروردین انجام شد.

به گزارش موج؛ بندر شهید رجایی به لحاظ حجم عملیات به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران نیز شناخته می شود، در فاصله 23 کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده و از ظرفیت پذیرش سالانه 90 میلیون تن کالا برخوردار است.

شایان ذکر است این بندر با بهره‌مندی از 40 پست اسکله و با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته‌ترین ترمینال‌های کانتینری کشور با ظرفیت 6 میلیون TEU کانتینر در سال، بیش از 53 درصد عملیات جابجایی محموله های تجاری و همچنین بیش از 80 درصد عملیات کانتینری کشور را بر عهده دارد که بر همین اساس به دروازه طلایی اقتصاد ایران شناخته می شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج