رییس خانه صنعت، معدن وتجارت ایران گفت:هفته فرهنگی اصفهان در پاریس زمینه ساز افزایش تعاملات فرهنگی، اقتصادی و تجاری ایران و فرانسه است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، عبدالوهاب سهل آبادی هفته فرهنگی اصفهان در پاریس را در گسترش روابط اقتصادی و فرهنگی دو کشور موثر دانست.

 وی افزود: اعلام آمادگی فعالان اقتصادی ایران برای توسعه  مبادلات اقتصادی و تجاری با فرانسه و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری اصفهان در کانون کارفرمایان فرانسه(MEDEF) برای تجار، تولید کنندگان و بازرگانان فرانسوی از جمله برنامه هفته فرهنگی اصفهان در پاریس فرانسه است.

هفته فرهنگی اصفهان

وی از اصفهان بعنوان تجلی کاملی از فرهنگ ایرانی – اسلامی یاد کرد وگفت: فرهنگ غنی و طبیعت زیبای اصفهان به گونه ای با یکدیگر سازگارند که به نظر می رسد  هر یک بازتاب دیگری است.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان، شهر اصفهان را با وجود تاریخچه ی قدیمی و آثار باستانی فراوان، یکی از شهرهای نمونه جهان معرفی کرد و افزود: آثار تاریخی اصفهان شامل مجموعه ای از سبک های معماری ایرانی و شاهکارهای هنری پیش از اسلام و پس از آن است.

هفته فرهنگی اصفهان با حمایت شورای ایرانی-فرانسوی CIF و همکاری اتاق بازرگانی اصفهان، انجمن دوستی ایران و فرانسه، نماینده جمهوری اسلامی ایران در یونسکو، و دفترنمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان برنامه ریزی و در شهر پاریس در حال برگزاری است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج