"راز پروانه ها" توانست در دومین حضور بین المللی خود در بخش مسابقه نهمین دوره جشنواره The International Animation Film Festival (IAFF) Golden Kuker- Sofia بلغارستان شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی؛ این جشنواره توسط  انجمن هنرمندان مستقل انیمیشن به مدیریت خانم Nadezhda Slavova (کارگردان، فیلمساز و نویسنده فیلم های متعدد انیمیشن) برگزار می شود. در طی این سال ها جشنواره بلغارستان به سطح بالایی از کیفیت برگزاری رسیده است. "راز پروانه ها" در بخش انیمیشن بلند به رقابت با آثار دیگر خواهد پرداخت.

این انیمیشن به تهیه کنندگی و کارگردانی "علی تنهائی" پیش از این در جشنواره های مختلفی مثل جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان (نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم کودک و بهترین کارگردانی)، جشنواره فیلم رشد و جشن مستقل انیمیشن ایران حضور داشته است و هفته آینده در دهمین دوره جشنواره فیلم های کودکان هند به رقابت خواهد پرداخت.

روز اختتامیه جشنواره بلغارستان ، در ١١ بخش جوایزی از جمله جایزه بهترین انیمیشن بلند به برندگان اعطاء خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج ،‌تاریخ برگزاری جشنواره ٧ الی ١٣ ماه می و محل برگزاری شهر صوفیه در کشور بلغارستان می باشد که بخش بین المللی (جشنواره ای) این اثر بر عهده محمد زارع خواد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج