امام جمعه خرم آباد در جلسه شورای اداری استان، گفت: اساس خریدهای دولتی باید کالای تولید داخل باشد و استفاده از کالای خارجی در ادارات لرستان ممنوع شود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ آیت الله سید احمد میرعمادی در نخستین جلسه شورای اداری لرستان که صبح امروز برگزار شد، گفت: اساس خریدهای دولتی باید کالای تولید داخل باشد و استفاده از کالای خارجی در ادارات لرستان ممنوع شود.

وی ادامه داد: امسال شاهد آرامش در استان هستیم و زمینه برای افزایش چشم‌گیر مسافران نوروزی مهیا شده است و باید از افرادی که در این راستا زحمات لازم را کشیده‌اند تقدیر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: امسال با سال سیر و سلوک معنوی تقارن پیدا کرده است و رجب ماه سیر و سلوک معنوی بوده و از مزیتی زیادی برخوردار است و این ماه به‌عنوان ماه ریزش سرشار از رحمت الهی، خودسازی است.

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: آنچه باقی می‌ماند معنویت است و اگر بتوانیم این مهم را تحقق بخشیم به موفقیت دست خواهیم یافت.

وی ادامه داد: ماه‌های رجب و شعبان زمینه برای ماه رمضان هستند و رجب ماه گرفتن دعوت‌نامه الهی است و قبل از اینکه دیگران را بسازیم ابتدا خود را موعظه کرده و به خودسازی برسیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری دارای مزیت‌های مختلفی بوده که اولین اثرش حفظ انقلاب از خطرات دشمن است و ناکام ماندن تحریم‌های دشمن به دلیل همین موضوع است.

آیت‌الله میرعمادی اظهار داشت: باید بر این باور باشیم که بر تمام مشکلات غلبه پیدا کرده و کلید حل موانع در دستان مسوولان استان است.

مسوولان، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان سه ضلع تحقق شعار سال هستند

وی در ادامه با اشاره به لزوم به‌کارگیری از همه توان برای تحقق شعار سال، عنوان کرد: مسوولان، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان سه ضلع تحقق شعار سال هستند که برای تحقق آن نیازمند به همت، انگیزه و باور دوچندانی هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: بی‌انگیزگی ناامیدی را به دنبال دارد و اگر اعتمادبه‌نفس و انگیزه باشد امید به آینده وجود دارد و لذا رهبر انقلاب همواره آینده درخشانی را برای کشور پیش‌بینی می‌کند.

جهت‌دهی‌ها به سمت کالای ایرانی باشد

وی تصریح کرد: برای تحقق شعار سال آحاد مختلف وظایفی دارند و اولین قدم این است که سیاست‌گذاری و جهت‌دهی کارها به سمت کالای ایرانی باشد و خریدهای دولتی می‌بایست از کالای تولید داخل بوده و تهیه کالای خارجی از سوی ادارات ممنوع باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه با اشاره به اهمیت تشویق و ترویج استفاده از کالای ایرانی بیان کرد: باید یارانه را به سمت تولیدکننده برده و خرید کالای ایرانی را ترغیب کنیم و شرایط را برای کیفیت‌بخشی کالای ایرانی مهیا شود.

سید احمد میرعمادی امام جمعه خرم آباد

کالای ایرانی باکیفیت، استقلال اقتصادی به همراه دارد

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: اگر به سمت کالای ایرانی همراه باکیفیت بخشیدن قدم برداریم‌ بی‌شک به موفقیت دست خواهیم یافت و می‌توان به استقلال اقتصادی مدنظر برسیم و زمینه‌ساز این موضوع حمایت از کالای ایرانی است.

امام جمعه خرم‌ آباد در ادامه با اشاره به اجرای طرح شمیم خدمت در استان، افزود: برخی از مدیران خود در طرح شمیم خدمت شرکت نمی‌کنند که مردم نسبت به این موضوع اعتراض دارند و انتظار دارند مدیران خود در محل نماز جمعه حضور پیدا کنند و بهترین محل برای عرضه خدمات در محل نماز جمعه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در بحث سرویس نماز جمعه و جابه‌جایی نمازگزاران مشکلاتی وجود دارد که که انتظار می‌رود تمام دستگاه‌ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج