مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: امسال 285781 نفر در اقامتگاه‌ها و 217470 هزار نفر از اماکن تفریحی و تاریخی بازدید کرده‌اند که این میزان از رشد 6 درصدی اقامت و 2 درصدی حضور گردشگران نوروزی در کرمانشاه خبر می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، جلیلی بالایی ضمن ابراز خرسند از حضور گردشگران نوروزی در کرمانشاه، ابراز داشت: در یک آمار کلی از تردد ماشین‌ها توسط راهنمایی و رانندگی امسال حضور گردشگران نوروزی در کرمانشاه با ثبت یک‌میلیون و 995 هزار تردد رشد 34 درصدی داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه در نشست خبری امروز بابیان این مطلب که اقامت و بلیت‌فروشی اماکن تفریحی و تاریخی ملاک اصلی سازمان برای میزان حضور گردشگران نوروزی در کرمانشاه محسوب می‌شود، اظهار داشت: بر اساس آمار مستند از اقامت گردشگران نوروزی در هتل‌ها، مراکز اقامتی و مسافرخانه‌های استان تا پایان روز سیزدهم فروردین 285781 نفر اقامت داشته‌اند و 217470 نفر بلیت‌فروشی نیز از سایر اماکن تفریحی و تاریخی استان صورت گرفته است.

630 غرفه نوروزی در تمام شهرستان های کرمانشاه

حضور 630 غرفه نوروزی در تمام شهرستان های کرمانشاه

بالایی با تأکید بر رسالت سازمان میراث فرهنگی بر حمایت از کالای ایرانی بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، اعلام داشت: در نوروز امسال در 62 نقطه استان 630 غرفه نمایشگاهی صنایع‌دستی، سوغات و سیاه‌چادر برپا شد.

وی از فروش 1.5 میلیارد تومانی کالا و تولیدات بومی در نمایشگاه‌های نوروزی کرمانشاه خبر داد و گفت: در هریک از 23 نقطه برنامه‌ریزی‌شده نوروز گاه در کرمانشاه، 350 برنامه متنوع که هریک به‌نوبه خود ده‌ها برنامه متنوع عرضه رسوم بومی استان، بزم کردی هل پرکی، موسیقی و برنامه‌های آیینی اجراشده است.

تنها یک اعتراض رسمی در سامانه نوروزی ثبت‌شده است

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه تصریح کرد: از ابتدای نوروز امسال تاکنون 205 نظارت مستمر از مراکز اقامتی، تفریحی و تاریخی صورت گرفته این تعداد نظارت در مقایسه با سال گذشته از رشد 44 درصدی برخوردار بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: امسال خوشبختانه میزان رضایتمندی گردشگران نوروزی از رشد قابل‌ملاحظه‌ای برخوردار بود به شکلی که در ایام نوروز ما تنها یک شکایت رسمی از امکان تفریحی کرمانشاه داشتیم و اعتراضات تنها منوط به انتقاد و تذکرات شفاهی بود.

بلیت‌فروشی نوروزی

کرمانشاه رتبه 5 بلیت‌فروشی نوروزی در کشور را داشته است

جلیل بالایی بابیان این مطلب که باید برنامه‌ریزی‌های مدون و کارشناسی شده بیشتری در راستای ایجاد خدمات رفاهی بیشتر به گردشگران نوروزی در کنار حفظ آثار تاریخی استان انجام شود، گفت: محوطه تاریخی تاق بستان با بازدید 105 هزار نفر گردشگران نوروزی در کرمانشاه رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه در خصوص رتبه‌های بعدی حضور گردشگران نوروزی در کرمانشاه اعلام داشت: مجموعه تاریخی بیستون با 59 هزار بازدیدکننده و رشد 51 درصدی در رتبه دوم، غار قوری قلعه، تکیه معاون الملک و معبد آناهیتا نیز با رشد چشم‌گیر در میزان حضور بازدیدکنندگان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج