معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: برای ارتقاء بیشتر ایمنی مسافرت‌های دریایی در هرمزگان، جانمایی، ساخت و نصب ۱۰ فروند اسکله مسافری و گردشگری جدید برای سال ۹۷ هدف گذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری موج؛ محمدرضا اله یار در مراسم بهره برداری از اسکله مسافری و گردشگری خور آذینی شهرستان سیریک، توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی را از اهداف مهم سازمان بنادر و دریانوردی برشمرد و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در سال گذشته، ۹ فروند اسکله شناور مسافری در مناطق مختلف ساحلی هرمزگان که پذیرای گردشگران هستند، به بهره برداری رساند.

وی افزود: برای ارتقاء بیشتر ایمنی مسافرت‌های دریایی در هرمزگان، جانمایی، ساخت و نصب ۱۰ فروند اسکله مسافری و گردشگری جدید برای سال ۹۷ هدف گذاری شده است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی، سواحل مکران را از جمله ظرفیت‌های مهم هرمزگان برشمرد و افزود: طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی هرمزگان با هدف شناسایی توان بالقوه مناطق ساحلی و با رویکرد برنامه ریزی جهت توسعه پایدار و متوازن این مناطق توسط سازمان بنادر و دریانوردی تدوین شده است.

اله یار گفت: براساس مطالعات انجام شده در این طرح، ظرفیت ۳۰ نوع گردشگری در مناطق ساحلی و دریایی هرمزگان وجود دارد که می‌تواند مبنای توسعه بیشتر این استان باشد.

وی با اشاره به اینکه سواحل شرق هرمزگان نیز با داشتن خور‌های زیبا از ظرفیت مناسبی برای گردشگری دریایی برخوردار است، گفت: برای استفاده مناسب از این ظرفیت، اسکله مسافری و گردشگری در بندرگاه خور آذینی شهرستان سیریک نصب شد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ظرفیت بندر سیریک برای توسعه بیشتر، اظهار داشت: بندر سیریک در شرق هرمزگان با داشتن ۵۲ هکتار پسکرانه و حوضچه مناسب، از ظرفیت فعالیت‌های تجاری و گردشگری برخوردار است.

اله یار بیان داشت: بندر سیریک از بنادر مهم شرق هرمزگان است که طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با انجام مطالعات، به دو پست اسکله تجاری مجهز می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج