مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: با اقدامات انجام گرفته شده درحال حاضر نماز جماعت در 18 بوستان شهر با حضور زائران و مسافران نوروزی برپاست.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدمحسن میرهادی با اشاره فرارسیدن سال نو، افزود: دراین راستا برنامه های فرهنگی و بسته های فرهنگی نیز برای آنان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم تجهیز نمازخانه‌های بوستان ها، نظافت سرویس های بهداشتی و ظرف شویی ها و فراهم آوردن مقدمات برای برپایی نمازجماعت را از دیگر اقدامات دراین راستا ذکر کرد.

میرهادی با اشاره به اینکه 3 هزار نیروی خدمات شهری و فضای سبز درایام نوروز به زائران و مسافران نوروزی ارائه خدمت می کنند، اظهار داشت: 10 کمیته اجرایی و 8 ستاد قبل از آغاز تعطیلات نوروزی فعالیت خود را با مدیریت شهرداران مناطق قم کار خود را آغاز کرده و در زمینه های مختلف از جمله ترافیک، اسکان، زیباسازی، کمیته ارزاق برنامه ریزی های لازم را انجام دادند.

وی با اشاره به فراهم آوردن امکانات در 18 بوستان شهر برای اسکان زائران و مسافران نوروزی، گفت: اولویت اول اسکان مربوط به هتل ها و میهمان پذیرها، اولویت دوم مدارس و در نهایت، بوستان ها در اختیار مسافران نوروزی است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم افزود: درحال حاضر بوستان هایی از جمله غدیر، فدک، امام رضا(ع)، علوی، مهدی، نیایش در خدمت زائران و مسافران نوروزی است که دراین اماکن سکونت گاه های مسقف، نمازخانه، سرویس های بهداشتی، ظرف شویی تعبیه و تاکنون 22 هزار تخته چادر مربوط به مسافران نوروزی دراین اماکن برپا شده است.

میرهادی درخصوص بحث زیباسازی شهر نیز، گفت: در این رابطه 18 المان مربوط به نوروز در مناطق مختلف شهر نصب شده که چهره زیبایی از شهر را در اذهان مسافران و زائران ایجاد کرده است.

وی، ساماندهی 10 جایگاه سوخت در مناطق مختلف شهر، برپایی تور قم گردی، استقرار پنج کانکس برای راهنمایی زائران، توزیع 100 هزار نقشه برای آشنایی رفاه حال مسافران نوروزی ،برپایی 26 غرفه توزیع میوه شب عید و 26 غرفه توزیع ماهی گلی را از دیگر اقدامات شهرداری قم درایام نوروز ذکر کرد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم به بحث مدیریت ترافیک نیز اشاره کرد و گفت: دراین راستا با افزایش فضای پارکینگ های موجود در شهر قم، وضعیت مناسبت تری برای تردد وسایل نقلیه ایجاد شد.

میرهادی اضافه کرد: در حال حاضر در شهر قم امکان پارک شش هزار خودرو در پارکینگ های زائر، ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س)، بستر رودخانه، بلوار بهار و دو پارکینگ موقت تقاطع چهارراه شهدا و خیابان 19 دی وجود دارد.

وی به موضوع جمع آوری زباله اشاره کرد وگفت: آخرین روز از سال گذشته یک هزار تن زباله از سطح شهر با استفاده از 270 خودرو جمع آوری شد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با درخواست از مردم برای توجه به نظافت شهر، گفت: با توجه به حضور گسترده زائران و مسافران نوروزی شهروندان همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند تا قم بیش از پیش زیبا و نظیف باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج