نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: دلار در طی چند ماه اخیر افزایش غیرمنطقی را تجربه کرده است درحالی که دولت باید تعادل عرضه و تقاضا را مدیریت می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به افزایش غیرمنطقی دلار در ابتدای سال، گفت: نگرانی خاصی بابت افزایش قیمت دلار به دلیل کاهش واردات به داخل و افزایش استفاده از تولیدات داخلی وجود ندارد اما به‌یقین نمی‌توان از آسیب قابل ملاحظه‌ای همچون نوسانات ارزی گذشت لذا بابت نوسانات ارزی نگرانی وجود دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلار در طی چند ماه اخیر افزایش غیرمنطقی را تجربه کرده است درحالی که دولت باید تعادل عرضه و تقاضا را مدیریت می‌کرد، افزود: بانک مرکزی باید ایفاگر نقش پررنگ‍‌تری می‌شد اما عدم کارآمدی آن‌ها سبب افزایش قیمت دلار شده که به یقین تورم را به دنبال دارد.

ناامنی در بازار سرمایه گذاری با افزایش قیمت دلار

وی تاکید کرد: نوسانات قیمت دلار باید هر سال متناسب با تورم افزایش پیدا کند نه آنکه یکباره از سه هزار تومان به 5 هزار تومان برسد چراکه این مسئله ناامنی را در بازار  سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند و بسیاری از پیشرفت‌ها و معادلات اقتصادی به هم خواهد خورد.  

بازار دلار

برای خروج کشور از رکود باید خواسته و ناخواسته به یک شوک تورمی تن داد

بائوج لاهوتی با اشاره به اینکه برای خروج کشور از رکود باید خواسته و ناخواسته به یک شوک تورمی تن داد، اظهارکرد: تورم در کشور طی ماه‌های اسفند و فرودین  به دلیل آنکه کارمندان، کارگران، پیمان‌کاران و... پول خود را وارد بازار می کند بیشتر می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی دلیل این افزایش غیرمنطقی قیمت دلار را عدم مدیریت دولت در حفظ تعادل عرضه و تقاضا دانست و گفت: اگرچه کم و کیف بازار دلار در دست مردم است اما دولت باید با نظارت مانع از افزایش چندین برابرای آن می‌شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج