پل «دره خزینه» پل‌دختر، بلندترین پل معلق خاورمیانه شب گذشته توسط افراد ناشناس تخریب شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ شب گذشته، «پل دره خزینه» پل‌دختر، بلندترین پل معلق خاورمیانه توسط افراد ناشناس تخریب شد.

به گفته یکی از گردشگر و مسافران نوروزی لرستان، این اقدام شب گذشته توسط افراد ناشناس انجام شده که در این میان پل را تخریب و از سمت روستای ماژین به پایین انداخته‌اند.

سرهنگ صفر عبدالوند فرمانده انتظامی پلدختر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری موج اظهار داشت: تخریب پل «دره خزینه» در بخش جنوب غربی روستای «ماژین» در حوزه استحفاظی شهرستان دره شهر استان ایلام صورت گرفته که با همکاری و هماهنگی پلیس این شهرستان، تدابیر لازم جهت دستگیری عامل یا عاملین این ناهنجاری در نظر گرفته شده است.

در همین رابطه سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با تکرار سخنان فرمانده انتظامی پلدختر به خبرنگار موج، گفت: متاسفانه شب گذشته پیچ‌های نگهدارنده پل معلق دره خزینه از سمت شهرستان دره شهر توسط افراد ناشناس باز شده و همین امر باعث سقوط پل در آن منظقه شده است.

وی، ادامه داد: با دستور استاندار لرستان بلافاصله به شهرستان پلدختر عزیمت شد که با هماهنگی‌های صورت گرفته با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام مقرر شد تا نسبت به بازسازی پل اقدام لازم صورت گیرد.

در حال حاضر پل دره خزینه، تحت نظر معاونت گردشگری نیست

سید امین قاسمی، تاکید کرد: در حال حاضر، پل دره خزینه تحت نظر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیست اما با برنامه‌ریزی صورت گرفته، تصمیمات مقتضی در خصوص تعیین تکلیف آن گرفته خواهد شد.

یک طرح گردشگری برای پل دره خزینه تعریف می‌کنیم

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا این پل تحت نظر اداره کل متبوع وی قرار خواهد گرفت و آیا برنامه‌ای برای استفاده از این ظرفیت گردشگری در دستور کار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان قرار دارد یا خیر، تصریح کرد: این مهم در دستور کار قرار دارد و انشاالله بر آنیم تا پل دره خزینه تحت نظر این اداره کل قرار گیرد. از طرفی مقرر شده تا کارگروهی متشکل از کارشناسان ما، یک طرح گردشگری در منطقه تعریف کنند که امیدواریم در آینده نزدیک، طرح مصوب نیز اجرایی شود.

پل دره خزینه

پل دره خزینه، کجاست؟

گفتنی است، بلندترین پل معلق خاورمیانه «دره خزینه» در ۴۹ کیلومتری جنوب شرقی پل‌دختر در حدفاصل جاده پل‌دختر- اندیمشک در دره‌ای به همین نام قرارگرفته است. این پل به طول ۱۱۲ متر و ارتفاع ۸۵ متر بر روی رود کرخه قرار دارد و در منطقه‌ای دره‌ای و صخره‌ای واقع شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج