رئیس پلیس‌راه استان کرمانشاه گفت: ترافیک جاده‌ای کرمانشاه با شروع موج دوم سفرهای نوروزی 20 برابر شده و رانندگان باید در مسیر راه‌ها و جاده‌ها احتیاط بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سرهنگ مراد حیدری از 20 برابر شدن ترافیک جاده‌ای کرمانشاه خبر داد و افزود: با شروع موج دوم سفرهای نوروزی، موجب افزایش بیش‌ازپیش ترافیک جاده‌ای کرمانشاه ‌شده است و این مسئله می‌طلبد که رانندگان برای حفظ ایمنی خود و دیگران توجه بیشتری به قوانین مقررات جاده‌ای داشته باشند و جانب احتیاط را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ترافیک جاده‌ای کرمانشاه به بیش از 20 برابر روزهای عادی سال رسیده و نسبت به مدت مشابه در نوروز سال گذشته نیز هشت درصد افزایش داشته است.

رشد هشت‌درصدی سفرها

رشد هشت‌درصدی سفرها و کاهش پنج‌درصدی تصادفات در سال جاری

رئیس پلیس‌راه کرمانشاه در ادامه با اشاره به کاهش پنج‌درصدی تصادفات نوروزی استان نسبت به مدت مشابه در نوروز سال گذشته، گفت: طی این مدت تنها پنج مورد فوتی داشته‌ایم.

وی واژگونی را علت عمده تصادفات در نوروز امسال استان عنوان کرد و افزود: بیش از 60 درصد تصادفات واژگونی خودرو بوده که عمده علت آن نیز ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است.

رئیس پلیس‌راه کرمانشاه در همین راستا از رانندگان خواست تا به‌طور جد از رانندگی در حالت خواب‌آلودگی خودداری کرده و حتماً در طول مسیر استراحت کافی داشته باشند.

حیدری همچنین از رانندگان خواست برنامه سفر را برنامه‌ریزی کرده و وقت کافی برای استراحت در طول مسیر را در سفر لحاظ کنند و خاطرنشان ساخت: رانندگان و مسافران نوروزی می‌بایست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، سفری ایمنی را ایجاد کنند که این مهم می‌تواند نقش بسزایی در تأمین روانی ترافیک جاده‌ای کرمانشاه ایفا کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج