آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به جایگاه مذهبی و تاریخی شهر قم اظهار داشت: نگاه دولت و مردم به استان قم باید در شان ام القرای جهان تشیع باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار نوروزی استاندار و جمعی از مسئولان استان قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به جایگاه ویژه قم به عنوان ام القرای جهان تشیع، باید هم دولت و هم ملت حساب قم را از سایر شهرهای دیگر جدا کنند.

وی افزود: قم به لحاظ قرار گرفتن بارگاه کریمه اهل بیت(س)، مسجد مقدس جمکران و بزرگترین حوزه علمیه جهان اسلام متعلق به جهان شیعه است و باید با این نگاه برای آینده قم تلاش کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه در حوزه مباحث فرهنگی نیز بایستی نسبت به قم توجه ویژه صورت پذیرد ادامه داد: فضای فرهنگی قم با شهرهای دیگر متفاوت است و باید مسائل متعدد فرهنگی از جمله حجاب با توجه به جایگاه مذهبی و دینی قم باشد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در کشور ما حجاب اجباری جایگاهی ندارد افزود: حجاب در کشور اسلامی الزامی است؛ چرا که در قانون برآن تاکید شده و اجرای آن وظیفه همه است.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین در حوزه ی مدیریت شهری بر ضرورت حل مشکل فرودگاه، مونوریل و زیرساخت های شهرک پردیسان،اشتغال جوانان، توسعه سرمایه گذاری بلوار پیامبر اعظم و ساماندهی مهاجرت ها به قم تاکید کرد.

سید مهدی صادقی استاندار نیز در این دیدار گزارشی از اقدامات انجام شده در سال گذشته برای توسعه استان در بخش های مختلف ارائه داد.

استاندار قم (3)

پیشرفته ترین سامانه هشدار سیلاب در قم فعال است

استاندار قم با بیان اینکه پیشرفته ترین سامانه هشدار سیلاب در قم فعال است گفت: با تلاش های مسئولان در سالهای اخیر شاهد هیچ گونه جاری شدن سیلاب در منطقه پردیسان قم نبوده ایم.

وی در ادامه گفت: امسال اجرای طرح های سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی، بهداشت و درمان و ورزشی در دستور کار مسئولان استان قرار دارد.

صادقی افزود: توسعه ی کسب و کار و ایجاد اشتغال، جذب سرمایه گذار اصلح برای فرودگاه و پرداخت بدهی های سرمایه گذاران این پروژه، اجرای قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان ، تکمیل زنجیره آب مصرفی قم و برنامه ریزی برای مقابله با خشکسالی از اولویت های استان در سال جاری است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج