مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تا پایان پنجمین روز از نوروز امسال نزدیک به 152 هار گردشگر و مسافر نوروزی از اماکن تاریخی و تفریحی کرمانشاه بازدید کرده‌اند.

جلیل بالایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، ضمن اعلام حضور 152 هزار مسافر نوروزی از اماکن گردشگری کرمانشاه، ابراز داشت: حضور هرچه بیشتر گردشگر و مسافر نوروزی در کرمانشاه علاوه بر رونق تجاری و توریستی، می‌تواند سهم بسزایی در معرفی استان داشته باشد.

وی افزود: از 27 اسفند تا پایان روز گذشته به‌منظور تأمین رضایتمندی مسافرین و گردشگران نوروزی، تعداد 721 مورد نظارت بر واحدهای اقامتی، پذیرایی و تأسیسات گردشگری کرمانشاه انجام‌شده و این نظارت‌ها تا پایان تعطیلات به‌صورت مستمر و ویژه ادامه خواهد یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه با اشاره به آخرین آمار اقامت و بازدید از اماکن تاریخی و تفرجگاه‌های طبیعی کرمانشاه تا پایان پنجمین روز از ایان عید امسال بیش از 151 هزار و 105 میهمان و مسافر نوروزی در استان اقامت داشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود که این روند با توجه به شروع موج دوم سفرهای نوروزی افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

طاق‌بستان

طاق‌بستان در صدر اماکن پرطرفدار گردشگری کرمانشاه

بالایی تصریح کرد: این تعداد مهمان نوروزی در هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مهمان‌پذیرها، خوابگاه‌های آموزش‌وپرورش، واحدهای اقامتگاه‌های بوم‌گردی، کمپ‌های اسکان شهرداری‌ها در پارک‌ها و سیاه‌چادرها اقامت داشته‌اند و سعی شده است که در کلیه این مراکز علاوه بر تأمین امکانات رفاهی از تخفیفات ویژه‌ای نیز استفاده شود.

بالایی در ادامه از حضور 190 هزار و 158 گردشگر در دو روز نخست نوروز از اماکن تاریخی و تفرجگاه‌های طبیعی استان کرمانشاه خبر داد و اعلام داشت: طاق‌بستان با یک‌فاصله دو برابری پر بازدید‌ترین بنای تاریخی کرمانشاه است و پس‌ازآن بیستون، غار قوری قلعه و تکیه معاون الملک در رتبه‌های بعدی قرار دارند و در همین راستا سعی شده است تا حداکثر امکانات رفاهی و خدماتی در خدمت این تعداد گردشگر و مسافر نوروزی قرار داده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج