رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان از کاهش 6 درصدی تعداد جانباختگان حوادث رانندگی در جاده های استان طی 6 روز گذشته خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ حسین پورقیصری بیان کرد: طی 6 روز گذشته ، تعداد جانباختگان حوادث رانندگی در جاده های استان اصفهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد کاهش یافته است.

وی بیشترین ساعات وقوع تصادفات در جاده های استان اصفهان را به ترتیب ساعت 18 الی 20 و سپس 14 تا 18 عنوان کرد و گفت: عدم توجه به جلو با 61 درصد، بیشترین علت وقوع تصادفات در جاده های استان اصفهان بوده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: بیشترین حوادث رانندگی طی شش روز گذشته از اجرای طرح نوروزی سال 97 در محورهای "شهرضا-آباده"، "جندق"، "مبارکه-مجلسی"، "تیران به عسگران" و "آزاد راه کاشان" رخ داده است.

73 درصد تصادفات جاده ای استان اصفهان مربوط به خودروهای شخصی است

به گفته سرهنگ پورقیصری، بر اساس آمارهای به دست آمده ، 73 درصد تصادفات رخ داده در جاده های استان طی مدت مذکور مربوط به خودروهای سواری شخصی بوده که 33 درصد از این خودروها پژو و 26 درصد پراید بودند.

حو.ادث رانندگی

وی تصریح کرد: انواع دیگر وسائل نقلیه از جمله کامیون، وانت ، موتورسیکلت و کشنده نیز به ترتیب 6، 5، 7 و 2 درصد از تصادفات را شامل شدند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: به رانندگان توصیه می کنیم از هرگونه عجله و شتاب در رانندگی خودداری کرده و با آرامش و حوصله بیشتری به رانندگی بپردازند و از سفر خود لذت ببرند و با انجام حرکات حادثه ساز سلامت خود و سرنشینانشان را به خطر نیاندازند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج