رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان‌ گفت: با توجه به اینکه به ساعات پایانی دور نخست سفرهای نوروزی نزدیک می‌شویم مسافران نوروزی برای برگشت دور اول سفر مدیریت و برنامه ریزی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سرهنگ حسین محمدپور اظهار کرد:  با توجه به اینکه به ساعات پایانی دور نخست سفرهای نوروزی نزدیک می‌شویم تمام محورهای ورودی و خروجی و داخلی استان گیلان شاهد ترافیک بسیار پرحجم و تردد زیاد خودروها است.

رئیس پلیس راه  فرماندهی انتظامی استان گیلان‌ گفت: از ابتدای سفرهای نوروزی تا کنون  تصادفات خسارتی ۱۰ درصد و در بخش تصادفات جرحی ۲۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

وی افزود: همچنین تعداد مجروحین نیز ۲۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

سرهنگ محمد پور بیان کرد:‌ تردد بسیار زیاد خودروها در مبادی ورودی و خروجی گیلان تاثیر زیادی در وضعیت ترافیکی جاده‌های داخل استان دارد به طوری‌که دیروز یعنی سوم فروردین ‌شاهد حضور بی‌شمار خودروها در کل استان گیلان بودیم.

تمامی جاده‌های گیلان شاهد ترافیک کم حجم و آرامی است

محمدپور به وضعیت ترافیک امروز محورهای ورودی و خروجی استان نیز اشاره کرد و افزود:‌ هم‌اکنون تمامی جاده‌های گیلان شاهد ترافیک کم حجم و آرامی است اما این وضعیت به‌ویژه در عصر امروز با تغییرات بسیار زیاد و تراکم بالای مسافران نوروزی همراه خواهد بود.

ترافیک در محورهای گیلان

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد:‌ تا این لحظه در تمام ایام و روزهای تعطیلات نوروزی شاهد حضور تعداد بسیار زیادی از مسافران و تردد آن‌ها در مبادی ورودی و خروجی استان گیلان به‌ویژه از ساعت 12 ظهر به بعد هستیم.

کاهش تصادفات و سوانح رانندگی

وی از کاهش تصادفات و سوانح رانندگی خبر داد و افزود:‌ در چند روز اخیر آمار وقوع تصادفات جرحی و یا منجر به فوت در گیلان کاهش پیدا کرده است که یکی از علل آن سرعت کم خودروها به علت تراکم و حجم بسیار زیاد ترافیک در محورهای مواصلاتی استان گیلان است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان خاطرنشان کرد: استفاده از تلفن همراه و خوردن و آشامیدن حین رانندگی از جمله مواردی است که به شدت موجب کاهش دقت راننده می‌شود بنابراین انتظار داریم رانندگان از این‌گونه رفتارهای پرخطر دوری کنند.

سرهنگ محمد پور تصریح کرد: توجه نکردن به جلو، خستگی و خواب آلودگی و برخورد با عابر و موتورسیکلت از مهمترین علت های تصادفات اعلام شده است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج