برای پنجمین سال متوالی منطقه آزاد انزلی در آغاز بهار میزبان نوروز بازار است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، برای پنجمین سال متوالی منطقه آزاد انزلی در آغاز بهار  میزبان نوروز بازار است، جشنواره ای که در آن صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی منطقه و استان گیلان برای گردشگران عرضه شده است.

این بازار نوروزی که از اول فروردین لغایت پایان تعطیلات نوروزی در دو مکان واقع در فاز تجارت و گردشگری و پارک جنگلی چپرپرد منطقه برپا است، هنرمندان صنایع دستی و فعالین حوزه های مرتبط با سوغات و غذاهای محلی این منطقه، در قالب ۱۵۰ غرفه به عرضه  محصولات خود می پردازند.

حمایت از تولیدات ملی و صنایع دستی محلی

حمایت از تولید ملی و صنایع دستی محلی، همچنین معرفی جاذبه های صنعت و فرهنگ خوراک و صنایع دستی گیلان از مهمترین دلایل برگزاری نوروز بازار است تا هنرمندان و تولید کنندگان بتوانند بدون واسطه اقدام به عرضه مستقیم تولیدات خود به گردشگران نوروزی منطقه نمایند. از سوی دیگر نوروز بازار فرصت مناسبی جهت بازاریابی مستقیم برای فعالین این عرصه بوده تا زمینه های معرفی و گسترش  عرضه تولیدات و محصولات خود را در سطح کشور فراهم و تقویت نمایند.

بازار صنایع دستی در منطقه ازاد انزلی

برپایی غرفه عکاسی با لباس های محلی و بومی گیلان

از بخش های جالب توجه این نوروزبازار، برپایی غرفه عکاسی با لباس های محلی و بومی گیلان است که گردشگران و بازدیدکنندگان می توانند به ثبت خاطرات خود از تعطیلات نوروزی در منطقه آزاد انزلی بپردازند.

صنایع دستی ساخته شده با حصیر، چاشنی ها، شیرینی، ترشیجات و انواع خوراکی های محلی همراه با اجرای  موسیقی فولکلور استان گیلان، فرصتی برای آشنایی بیشتر گردشگران با صنایع دستی و فرهنگ و رسوم غذایی گیلانیان پدید می آورد تا در کنار بهره برداری از امکانات و جاذبه های متنوع فرهنگی، هنری، گردشگری منطقه؛ مسافرین با توانمندیهای و غنای فرهنگی مردم گیلان آشنا شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج