ظهر امروز، علی مویدی خرم‌آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سفر به لرستان، با حضور در قرارگاه نوروزی فرمانده انتظامی لرستان، گفت: در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز با احدی تعارف نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج؛ رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سفر به لرستان، با حضور در قرارگاه نوروزی فرمانده انتظامی این استان، گفت: در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز با احدی تعارف نداریم.

علی مویدی خرم‌آبادی که در جمع فرماندهان انتظامی لرستان سخن می‌گفت، ادامه داد: اگر امروز افتخار می‌کنیم در منطقه و دنیا اثرگذار هستیم به این دلیل است که مردم پای کار هستند اما اگر امروز در حوزه اشتغال با مشکل مواجه هستیم به دلایل مختلفی بوده و همه ما معتقدیم که امروز امنیت، اقتصاد و حوزه اجتماعی به هم گره خورده، لذا توجه به این موضوعات جز اولویت‌های ما در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

علی مویدی

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد: اکنون وحدت نظر برای ارتقای اشتغال کشور و حل و فصل مشکلات وجود دارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تلاش خواهد کرد تا بتواند به صورت هدفمند و با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت همه اعضای عضو بتواند گام‌های مناسبی را بردارد.

سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب و رئیس جمهور را عملی می‌کنیم

وی، تصریح کرد: تاکید داریم در سال‌جاری با انسجام‌بخشی بین دستگاه‌ها ذیل سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و تدابیر ریاست جمهور حرکت کرده و گام‌های موثر و تازه‌ای را برداریم، قاچاق به صورت سازمان‌یافته در کشورمان وجود دارد و با توجه به تجربیات گذشته، قاچاق صرفا در مرز نیست، لذا باید تمرکزمان بر ضربه زدن به افکاری باشد که به دنبال قاچاق است.

مویدی خرم‌آبادی، گفت: تا نگاه ما، فکر و فرهنگ ما به سمت استفاده مطلوب از کالای داخلی نباشد، قاچاق به صورت تهدید است و تنها راه مبارزه با مشکلات کنونی وجود عرق و تعصب مردم برای خرید کالای تولید داخلی است.

وی، در ادامه با اشاره به اینکه امسال در جهت فرهنگ‌سازی برای خرید کالای تولید داخل تلاش خواهیم کرد، افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های این ستاد معرفی محصولات داخلی به مردم و فرهنگ‌سازی بوده تا شاهد افزایش خرید کالای ایرانی باشیم.

مشکل قاچاق کالا با بستن مرزها حل نمی‌شود

علی مویدی خرم‌آبادی، تاکید کرد: صرفا با بستن مرزها قاچاق کالا حل نمی‌شود و تلاش می‌کنیم با تمرکز بر فرهنگ استفاده از کالای ایرانی به عنوان یک اولویت گام برداریم و قطعا همه مردم در تولید و ایجاد این فرهنگ می‌توانند نقش بزرگی را ایفا کنند.

وی، افزود: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جهت تحقق شعار سال و حمایت کالای داخلی از تمام توان استقاده می‌کند و امیدواریم کارنامه قابل قبولی داشته باشیم.

برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عزم ملّی لازم است

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تصریح کرد: برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید با بسیج همگانی ضربات لازم را به کانون‌های قاچاق وارد کنیم، سهم و ماموریت هر دستگاه را تعیین کرد و توضیحات لازم را آنها خواهیم گرفت تا هم‌افزایی و انسجام بخشی در جهت رسیدن به یک نکته قابل قبول و در خور توجه حرکت کرد و در این راستا متعهد می‌شویم از کوتاهی هیچ دستگاهی نخواهیم گذشت.

وی، گفت: به عنوان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بخش برنامه‌ریزی و نظارت تکالیف خود را نسبت به دستگاه‌های عضو که همه قوا در آن نقش دارند انجام خواهیم داد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز با احدی تعارف نداریم

سردار مویدی خرم آبادی در ادامه با اشاره به اینکه وجود فساد حتی به هر میزان که باشد غیرقابل تحمل است، افزود: با هیچ فرد و دستگاهی رودربایستی نخواهیم داشت و اگر دستگاه و شخصی بخواهد سو استفاده کند نام آن فرد یا دستگاه را اعلام خواهیم کرد.

وی، گفت: اجزای دولت به لحاظ تدابیر رئیس جمهور عزم و اراده لازم برای حمایت از کالاهای داخلی را دارند و ما در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کنترل لازم را بر روی کالاهای تولیدی داخل خواهیم داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج