رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: صنعت گردشگری می‌تواند راه‌گشای رفع مشکل اقتصاد و اشتغال کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در ویژه برنامه تحویل سال ۹۷ حرم مطهر احمدبن‌موسی شاهچراغ(ع) سومین حرم‌ اهل‌بیت(ع) در ایران اسلامی حضور یافت و در گفتگوی زنده برنامه نوبهار شبکه استان فارس شرکت کرد.

معاون رئیس جمهور در این گفتگو با بیان اینکه کشور ایران دارای غنای تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی متنوع و ریاست محترم ‌جمهور برای آن اهمیت ویژه ای قائل است، اظهار داشت: می‌توان این صنعت را راه‌گشای رفع مشکل اقتصاد و اشتغال کشور دانست.

به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، حوزه گردشگری دارای ابعاد مختلفی است و کشور ما در همه حوزه‌ها دارای ظرفیت‌های منحصر به فردی است و باید با مدیریت خلاق در جهت جذب گردشگر خارجی به منظور توسعه و ارتقاء گردشگری بهره‌مند شد.

وی با اشاره به طرح اشتغال فراگیر، گردشگری را یکی از حوزه‌های مورد توجه دولت در این طرح اعلام و با تأکید بر پتانسیل‌های گردشگری و فرهنگی شهر شیراز و استان فارس خاطرنشان ساخت: آئین و سنت‌های مردم فرهنگ دوست و مهمان‌نواز شیراز به عنوان یک جاذبه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی به‌شمار می‌آید و این شهر خود به تنهایی ظرفیت جذب ۲۰ میلیون گردشگر خارجی را دارد.

معاون رئیس جمهور همچنین به اقدامات مؤثر در راستای پیشرفت فیزیکی طرح‌های توسعه مجموعه‌های تاریخی-فرهنگی حافظیه و سعدیه و موزه پاسارگاد اشاره کرد و به ثمر رسیدن هر چه سریع‌تر این پروژه‌ها را به مردم شیراز نوید داد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور ضمن ادای احترام به ساحت مطهر حضرت احمدبن‌موسی شاهچراغ (ع) و یاد کردن از حافظ و سعدی دو شاعر نامی شیرازی تصریح کرد: تمامی داشته‌هایمان را برای حفظ جایگاه شایسته شهر شیراز به کار خواهیم برد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج