رئیس‌جمهور ‌در بازدید از روستای زلزله‌زده "فتاح بگ" قصرشیرین، گفت: تمام تلاش دولت تکمیل اسکان دائمی روستاها در اسرع وقت برنامه‌ریزی‌شده و در این راستا باید مسکن‌ها مقاوم و آمادگی‌ها در برابر بلایای طبیعی را افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ‌حسن روحانی در جریان ‌بازدید از روستای زلزله‌زده "فتاح بگ " در شهرستان قصرشیرین ضمن دیدار با مردم این منطقه و گفتگو با آنان از نزدیک در جریان روند بازسازی منازل و جبران خسارت‌های مردم قرار گرفت.

رئیس‌جمهور با حضور در کانکس‌ها و منازل روستای زلزله‌زده قصرشیرین در فضایی صمیمی با آنان به گفتگو پرداخت و از نیازها و مشکلات آن‌ها مطلع و دستورات لازم را برای رفع هر چه سریع‌تر کاستی‌ها و مشکلات آنان به مسئولان ذی‌ربط صادر کرد.

‌روحانی سپس در جمع مردم روستای فتاح بگ، ضمن تبریک ایام نوروز و آغاز سال جدید، گفت: دولت و مردم ایران در غم و رنج شما سهیم و شریک بودند و شما کار بزرگی را با صبر و مقاومت خود در برابر حادثه ناگوار زلزله انجام دادید.

رئیس‌جمهور با اشاره به بازدید خود از یکی از منازل روستاییان که در برابر زلزله مقاوم بوده و آسیب چندانی ندیده است، گفت: این نشان می‌دهد اگر ما بتوانیم منازل را با اصول درست و مصالح و مهندسی خوب و دقیق بسازیم، می‌تواند در برابر بلایا و ‌مشکلات مقاوم باشد.

رئیس جمهور در کرمانشاه

باید در اسرع وقت مسکن‌های مقاوم در روستاها بسازیم

‌روحانی با تأکید بر اینکه باید مسکن‌ها مقاوم و آمادگی‌ها در برابر بلایای طبیعی را افزایش دهیم، اظهار داشت: روحیه شما مردم قابل‌تحسین است؛ حفظ روحیه شاد و مقاوم باوجود مشکلات و رنج و زحمت فراوان کار راحتی نیست.

رئیس‌جمهور افزود: تمام تلاش ما تکمیل اسکان دائمی روستاها در اسرع وقت است و اینکه بتوانیم امکانات و ساختمان‌های موردنیاز مانند درمانگاه، مدرسه و ... را برای این مناطق فراهم کنیم.

‌روحانی ضمن تأکید بر رفع هرچه سریع‌تر مشکلات مردم در روستای زلزله‌زده قصرشیرین، گفت: دولت با همه توان تا زمانی که همه منازل مردم در مناطق زلزله‌زده ساخته شود در کنار شما خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج