مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی گفت:هفته خانه تکانی باعث تحول ارتباطی بین مردم با شهرداری مشهد می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: هفته خانه تکانی باعث تحول ارتباطی بین مردم با شهرداری مشهد می شود.

سید کمال حسینی با بیان اینکه اولین فاکتور و پیامدی که اهداء وسایل در هفته خانه تکانی به نیازمندان دارد اظهار کرد: از گذشته در فرهنگ ایرانی ها اهداء وسایل به نیازمندان در پایان سال همیشه رسم بوده است همبستگی و همدلی مردم باعث شده که در مشکلات زندگی پشت سر هم باشند جامعه ما به مهربانی نیاز دارد 

وی تاکید کرد:انجام کارهای نیک از دیرباز در دین اسلام و ادبیات ما، به کرات سفارش شده ، اینکه بتوانید گره از کار نیازمندی بگشایید و لبخند رضایتی بر لبانشان بیاورید بیش از هر چیزی شایسته مقام انسانیت و اشرف مخلوقات بودن اوست و روح را صیقل می بخشد. 

اجرای طرح خانه تکانی شهری در مشهد

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری خاطرنشان کرد:در گذشته های دور، رساندن کمک به دست نیازمندان اغلب به صورت مستقیم و حضوری انجام می شد اما با افزایش جمعیت و پیشرفت جوامع، این کار دشوارتر شده و موسسات خیریه و سمن ها سازمان های مردم نهاد بار این مسئولیت را به دوش گرفته اند که هفته خانه تکانی می تواند اوج این کارها خیر باشد.

وی با بیان اینکه در کشور ما خیریه ها بسیار پر تعداد و متنوع هستند گفت: همین امر سبب می شود تا در کنار خیریه هایی که به معنای واقعی کلمه در حفظ امانت مردم برای رساندن به نیازمندان کوشا هستند، فرصت هایی برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از نیات خیر مردم هم ایجاد شود‌. 

حسینی با بیان اینکه هفته خانه تکانی پل ارتباطی بسیار خوبی بین شهرداری مشهد و خیریه ها و افراد نیازمند هست تصریح کرد: خوشبختانه شهرداری مشهد در هفته خانه تکانی بسیار خوب عمل کرده است که می تواند این کارهای خیر با کمک شهرداری مشهد واستانداری با خیریه ها در ایام سال به طور ثابت برگزار شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج