با بیان اینکه مشکل زباله سراوان به ۳۴ سال قبل برمی گردد، تصریح کرد: در تلاشیم با احداث دستگاه زباله سوز ۶۰۰ تنی این فاجعه زیست محیطی را سامان دهی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید امیر حسین علوی با بیان اینکه مشکل زباله سراوان به ۳۴ سال قبل برمی گردد، تصریح کرد: یکی از راهکارهای کنترل و رفع مشکل انباشت زباله در سراوان احداث دستگاه زباله سوز است.

وی افزود: بودجه اختصاص یافته به استان مازندران به منظور احداث زباله سوز سه برابر بوده و ما در تلاشیم این مهم برای رشت نیز محقق شود.

رفع مشکل زباله سراوان نیازمند فرهنگ سازی است

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اذعان به اینکه رفع مشکل زباله سراوان نیازمند فرهنگ سازی است، بیان کرد: تفکیک زباله از مبدا باید فرهنگ سازی شود و با احداث تصفیه خانه مشکل شیرآبه سراوان نیز برطرف می شود.

زباله سراوان

وی با اشاره به سکونتگاه های غیر رسمی در رشت گفت: این موضوع مساله مهمی است که در ادوار گذشته شورا نیز به آن توجه شد و ساماندهی این مشکل نیازمند نگاه فرا دستی و همراهی دیگر دستگاهها نیز است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به گفتمان شهر ایده آل اشاره و تصریح کرد: در گفتمان شهر ایده آل در مدیریت شهری مباحثی از جمله موضوعات فرهنگی، زیست محیطی و ... پیگیری می شود و شاخصه مهم آن اقتصاد شهری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج