استاندار خوزستان طی حکمی "سعید حاجیان سعیدی" را به سمت سرپرست فرمانداری شهرستان شادگان منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، مراسم تودیع و معارفه فرمانداران جدید و قدیم فرمانداری شهرستان شادگان ظهر امروز با حضور مقامات استانی و شهرستانی در این شهرستان برگزار شد.

گفتنی است؛ سعید حاجیان دارای سابقه اجرایی در حوزه وزارت کشور و دانش آموخته کارشناسی ارشد علوم سیاسی می باشد و پیش از این مسئولیت هایی نظیر بخشدار حمیدیه تا پیش از شهرستان شدن، معاون فرماندار شهرستان کارون و با حفظ سمت بخشدار مرکزی و معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر را عهده دار بوده است.

پیش از این "احمد جعفری نسب" فرمانداری شادگان را بر عهده داشت که چندی پیش به سمت معاون سازمان بازرسی استان تهران منصوب شد.

بر اساس تقسیمات کشوری، شادگان با جمعیتی بالغ بر ۱۵٣ هزار نفر، در فاصله ۱۲۰ کیلومتری اهواز و ۹۷۱ کیلومتری تهران واقع شده است.

این شهرستان دارای مواهب طبیعی و زیست محیطی بالقوه ای است که تالاب بین المللی شادگان، بیش از ۵۷هزار هکتار اراضی قابل کشت، بیش از ۱۲هزار هکتار نخیلات با دو میلیون و پانصد هزار اصله، برداشت سالانه حدود ۵۰هزار تن خرما و صادرات بیش از ۳۵هزار تن آن به خارج کشور و تولید سالانه ۲۸هزار تن گندم از اهم این ظرفیت ها به شمار  می آید.

همچنین شهرستان شادگان(دورق) دارای مفاخر فرهنگی و ادبی نامداری در عرصه جهان اسلام نظیر ابن سکیت دورقی اهوازی و ملافاضل سکرانی مشهور به "عَمید ابوذیه" می باشد و در زمینه شعر عربی در بلاد اسلامی مشهور است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج