سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: موزه حیات وحش این اداره کل، در ایام تعطیلات نوروزی پذیرای علاقه مندان به حیات وحش و طبیعت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ سید احمدعلی موسوی نیا گفت: موزه حیات وحش این اداره کل  همزمان با فرا رسیدن تعطیلات نوروزی پذیرای علاقه مندان به حیات وحش و طبیعت است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بازدید از این موزه، افزود : موزه حیات وحش خرم‌آباد با بیش از یک‌هزار گونه جانوری شامل 70 گونه پستاندار، 100 گونه از انواع پرندگان، ده‌ها گونه از جانوران قاره‌های مختلف و همچنین انواع فسیل‌ها و سنگ‌های قیمتی پذیرای علاقه‌مندان علوم طبیعی و گردشگران است.

وی موزه حیات وحش را مجموعه ای منحصر به فردو ارزشمند از گونه‌های مختلف جانوری عنوان کرد و افزود: عموم مردم و گردشگرانی که در ایام تعطیلات نوروز استان لرستان را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند می توانند در کنار بهره‌مندی از جاذبه‌های بکر گردشگری از این موزه دیدن کنند.

موسوی نیا تاکید کرد: این موزه با توجه به تنوع بخش هایی که دارد علاوه بر اینکه یکی از معدود موزه های کشور با بار علمی و غنی از گونه های مختلف جانوری و انواع حشرات و فسیل‌ها است، مکانی مناسب و جذاب برای همه سنین به ویژه کودکان و نوجوانان است.

وی تصریح کرد: از آنجا که دیدن حیوانات در حیات وحش طبیعی کار سخت و گاه غیر ممکنی است. لذا بازدید از این موزه فرصتی مناسب برای دیدن گونه های مختلف جانوری از قاره های مختلف  است.

درب‌های موزه حیات وحش از 8 صبح تا 8 شب باز است

گفتنی است این موزه که در میدان تختی شهر خرم‌آباد واقع شده؛ در ایام نوروز از ساعت  8 تا 20 پذیرای مسافران نوروزی و علاقه‌مندان به حیات وحش خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج