مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور گفت: امیدواریم با همکاری سازمان محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی زمینه ای در راستای الگوبرداری سایر همکاران ما در شبکه های بانکی ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، ضیاء ایمانی در حاشیه مراسم احداث نهال کاری 180 هکتار جنگل کاری بانک مهر اقتصاد خوزستان و در جمع خبرنگاران بیان کرد: مردم خوزستان دارای ویژگی هایی هستند که وظیفه ما را در قبال این مردم چند برابر کرده و خوزستان به لحاظ ظرفیت های اقتصادی ، منابع طبیعی، نفت، گاز و رودخانه کارون، استان خاص و ویژه ای بوده که توجه همه به این استان جلب شده است.

ایمانی با اشاره به استقامت و پایداری مردم خوزستان در ۸سال دفاع مقدس، اظهار کرد: مردم خوزستان به نسبت سایر استان ها نباید محرومیت بیشتری داشته باشد و می بایست کارهای بسیاری در این استان انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه شبکه بانکی کشور به عنوان یکی از ابزار مهم اقتصادی در راستای فعالیت هایی که در حوزه پولی و بانکی کشور انجام می دهد، در بحث مسئولیت های اجتماعی هم می تواند نقش مهم و مثمرثمری برای خدمت رسانی به مردم نیز داشته باشد، افزود: همه بانک ها و بسیاری از شرکت ها سالانه میلیاردها تومان هزینه چاپ و انتشار سالنامه و سررسید می کنند.

مسئولیت های اجتماعی انجام شده شبکه بانکی کشور

ایمانی با اشاره به اینکه شبکه بانکی در بحث مسئولیت های اجتماعی کارهای بسیاری را انجام می دهد، یادآور شد: از جمله اقدامات شبکه بانکی کشور می توان مدرسه سازی، آزادی زندانیان مالی، ساخت واحدهای مسکونی برای افراد کم بضاعت و سایر اقدامات در زمینه آسیب های اجتماعی مانند سیل، زلزله را نام برد که نشان دهنده نقش مثبت و ارزنده بانک ها است.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور با اشاره به تلاش های بانک مهر اقتصاد در ایجاد بسیج نیروها در جهت کمک رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه، عنوان کرد: در این زمینه حدود ۵۰میلیارد ریال کمک رسانی شده و همچنین ۱۰۰میلیارد ریال منابع قرض الحسنه از طرف بانک مهر اقتصاد در اختیار مردم زلزله زده کرمانشاه گذاشته شده است.

ایمانی با بیان اینکه اعتبارات تهیه سررسید سالیانه برای مشتریان را می توان در کارهای بهتر و مطلوب تری هزینه کرد، گفت: با همفکری کارشناسان تصمیم گرفته شد تا با اجرای این کار علاوه بر ایجاد رضایتمندی و کاهش دغدغه های مقام معظم رهبری نسبت به مسئله ریزگردها، وظیفه ای که در قبال مردم خوزستان داشته را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه نظر کارشناسان بر اجرای طرح کمک رسانی به مردم زلزله زده، ساخت مدرسه برای مناطق محروم و مقابله با ریزگردها بود، تصریح کرد: در جمع بندی تصمیم گرفتیم بحث جنگل کاری در استان خوزستان را انجام داده و بتوانیم به عنوان یک بانک ارزشی و مردمی و همچنین وابسته به یکی از باارزش‌ترین نهادهای کشور به نام سپاه پاسداران، بخشی از معضلات درون استان را رفع کنیم.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور با تأکید بر همکاری سازمان محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی خوزستان اظهار کرد: امیدواریم با همکاری سازمان های مرتبط این طرح را با موفقیت پیش برده تا زمینه ای در راستای الگوبرداری سایر همکاران ما در شبکه های بانکی از این عملیات ایجاد شود.

 ایمانی با اشاره به برنامه های بانک مهر اقتصاد گفت: هدف و برنامه ما ادامه دادن به این فرآیند بوده تا در سال های آینده بتوانیم با عملکرد مناسب و قابل قبول خود یادگاری خوبی برای مردم خوزستان به جا بگذاریم.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد کشور بر اهمیت و ارزشمند بودن خدمت رسانی و کاشت نهال در مناطق فوق بحرانی ریزگردها تأکید کرد و گفت: باید تلاش ها در راستای سبز شدن نهال ها و ایجاد فضای مناسب برای زندگی و معیشت مردم استان انجام شود.

ایمانی در پایان یادآور شد: از مسئولین استان انتظار کمک داریم تا یک اثر ماندگار تحت عنوان جنگل کاری در این منطقه اتفاق افتاده و مردم خوزستان از این فضای نامناسب ریزگردها رهایی پیدا کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج