سفیر صلح جهان گفت: اگر بتوانیم مبادلات تجاری را گسترش دهیم، می‌توانیم به کمک آن، صلح و دوستی را در جهان ایجاد کنیم‌.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، سفیر صلح جهان بر ضرورت گسترش مبادلات تجاری در جهت ایجاد صلح و دوستی در جهان تاکید کرد.

محسن کریمی‌ طبسی ظهر امروز در نشست خبری که در دفتر سفیر صلح جهان در مشهد برگزار شد، با اشاره به انتخاب این عنوان در مراسم بین‌المللی شهر والنسیای اسپانیا، اظهار داشت: در میان 22کاندید در آن مراسم پرچم جمهوری اسلامی ایران به عنوان صلح‌ طلب‌ترین کشور جهان به احتزاز درآمد.

وی با بیان این اینکه ایران کشور صلح، دوستی و مهربانی است، متذکر شد: در حوزه کشاورزی، محصولات قابل توجهی در لیتوانی داریم که برخی از آنها را با موافقت وزارت جهاد کشاورزی به ایران وارد می‌شود و متقابلا محصولات نمونه کشاورزی در کشور ما به لیتوانی صادر می‌شود.

نشست خبری سفیر صلح جهان در مشهد

سفیر صلح جهان تصریح کرد: لیتوانی بسیار علاقه‌مند به همکاری با ایران در موضوعات مختلف تجاری بوده و در چند زمینه همچون تجهیز کشتارگاه‌ها،کشاورزی مکانیزه، دارویی و تولید داروی مشترک، تفاهم‌نامه‌هایی در تهران منعقد شده است، در آینده نیز قرار است، اولین نمایشگاه محصولات ایرانی به‌خصوص مشهدی در ونوس لیتوانی برگزار ‌شود.

فعال سازی دفتر صلح جهانی در مشهد

کریمی طبسی تاکید کرد: به‌دنبال برگزاری جلسه اصلی ۸۰۰ کمپانی صلح جهانی با حضور نمایندگان ۱۰۰ کشور جهان در مشهد هستیم و امیدوارم با همکاری مسئولان استانی، دفتر صلح جهانی را در مشهد فعال کرده، همچنین، تا در جذب گردشگر نیز کمک شود.

وی با اشاره به اینکه انسجام اقوام مهم‌ترین بخشی است که در دستور کارم قرار گرفته است، گفت: بدون شک گسترش جهانی سبک زندگی رضوی و معرفی مشهد به عنوان الگوی موفق صلح و دوستی یکی از گام‌های بلندی است که می‌تواند با همکاری آستان قدس رضوی ایجاد شود.

سفیر صلح جهان تاکید کرد: امیدوارم، بتوانم به عنوان بخش خصوصی و نماینده شرکت‌های تجاری بزرگ دنیا در کشورهای در حال جنگ منطقه مانند یمن، سوریه و عراق صلح بیاورم و قطعا در این راه باید از سازمان ملل کمک گرفت، اما خود نیز باید به عنوان بخش خصوصی جدی وارد شد.

کریمی طبسی با بیان اینکه هدف اصلی، آوردن سرمایه‌گذار و کمک به جذب سرمایه است، افزود: اگر بتوانیم مبادلات تجاری را گسترش دهیم، می‌توانیم به کمک آن فرهنگ و صلح و دوستی را به وسیله صادرات و ایجاد شبکه اقتصادی ایجاد کنیم‌. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج