مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان از کاهش چشمگیر حوادث چهارشنبه سوری در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، کیانوش جهانپور با اشاره به کاهش چشمگیر حوادث چهارشنبه سوری در اصفهان گفت: امسال با توجه به مشارکت اجتماعی خوبی که از سوی مردم شاهد بودیم و تلاش خوبی که رسانه ها انجام دادند، آمار کمتری از حوادث چهارشنبه سوری را در استان اصفهان شاهد بودیم.

وی ادامه داد: کاهش آمار حوادث هم در زمینه شدت و هم تعداد حوادث بسیار مشهود بود که در این زمینه هم از مردم و هم رسانه ها تشکر باید کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان خاطر نشان کرد: تعداد مصدومان در حوادث چهارشنبه سوری در استان اصفهان ۵۶ نفر بودند که ۱۱ نفر از آن ها برای ادامه درمان بستری شدند؛ همچنین امسال هیچ گونه تلفات جانی را در استان شاهد نبودیم.

چهارشنبه سوری

جهانپور تصریح کرد: افزایش آگاهی مردم قطعاً می تواند از بروز بسیاری از حوادث ناگوار مانند حوادث شب گذشته جلوگیری کند؛ همان طور که درباره چهارشنبه سوری با کاهش حداقل ۵۰ درصدی مواجه شدیم.

این مسئول همچنین گفت: در زمینه امداد خواهی از مرکز حوادث و فوریت های پزشکی هم کاهش خوبی را شاهد بودیم؛ چرا که امسال تنها هشت مورد امداد خواهی در اورژانس ثبت شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان بیان کرد: امیدواریم روند اطلاع رسانی مناسب از سوی رسانه ها و مشارکت عمومی از سوی مردم ادامه داشته باشد تا در زمان های دیگر مانند سفرهای نوروزی امسال هم کاهش چشم گیر تصادفات و حوادث را شاهد باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج