معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: امسال با اجرای طرح آرامش پیش بینی می شود که در ایام نوروز نیم میلیون نفر مسافر نوروزی در جوار امامزادگان اسکان داده شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری اظهار داشت: امسال با اجرای طرح آرامش بهاری به صورت ویژه در 340 امامزاده عظیم الشان و شاخص استان پیش بینی می شود که در ایام نوروز بیش از 3 میلیون نفر بار زائر به زیارت بقاع متبرکه استان مشرف و نیم میلیون نفر نیز در جوار امامزادگان اسکان داده شوند.

وی در ادامه افزود: در همین راستا طرحی با عنوان آرامش بهاری از 28 اسفند ماه لغایت 15 فروردین ماه همراه با برنامه های متنوعی همچون برگزاری مراسم سال تحویل، برپایی خیمه های معرفت، ایجاد غرفه های پاسخگویی به مسائل شرعی، برپایی نماز جماعت، توزیع بروشورها و کتب دینی و مذهبی و مراسم ها و آیین های مذهبی را در قالب این طرح در جوار حرم مطهر امامزادگان عظیم الشان اجرا می کند.

بقاع متبرکه

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: امسال یکی از برنامه هایی که در ایام نوروز در جوار بقاع متبرکه به صورت پررنگ تر از قبل اجرا می شود برپایی سخنرانی ها و توزیع کتب و بروشورهایی با موضوع سبک زندگی اسلامی است که این امر با همکاری مبلغان بومی، اعزامی و همچنین اساتید مجربی که در این زمینه آموزش های لازم را دیده اند اجرا می شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری اضافه کرد: در قالب طرح آرامش بهاری خیمه های  معرفت که دارای غرفه های کودک، مشاوره خانواده، ایستگاه سلامت، عفاف و حجاب نیز هستند در  جوار حرم مطهر 85  بقعه متبرکه همراه با ارائه خدمات و محصولات فرهنگی و قرآنی به مراجعان و بازدید کنندگان برپا می شوند و  در اجرای این طرح نیز 240 مبلّغ و روحانی بومی و  170 مبلّغ  اعزامی از شهر مقدس قم نیز با اداره اوقاف و امور خیریه در سراسر استان همکاری و مشارکت دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: همچنین پیش بینی می شود تا در ایام نوروز 1397 بیش از 3 میلیون مسافر و زائر به زیارت بقاع متبرکه سراسر استان مشرف شوند و نیم میلیون نفر مسافر و زائر نیز در جوار 113 بقعه متبرکه از خدمات اسکان دائم و موقت این اماکن متبرکه بهرمند شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج