به دنبال اعلام خبر عیدی 200 هزارتومانی جمعیت هلال‌احمر به زلزله‌زدگان کرمانشاه، طی اطلاعیه‌ای سازوکار اهدای این عیدی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، به دنبال اعلام خبر عیدی 200 هزارتومانی جمعیت هلال‌احمر به زلزله‌زدگان کرمانشاه، موارد زیر جهت اعلام سازوکار اجرایی آن و رفع ابهامات به اطلاع می‌رسد:

در نحوه واگذاری عیدی مقرر به زلزله‌زدگان کرمانشاه آمده است که مبلغ مذکور به حدود سی هزار خانوار تعلق می‌گیرد که خانه‌های آن‌ها در مناطق زلزله‌زده از سوی بنیاد مسکن از نوع تخریبی شناسایی‌شده است. جمعیت هلال‌احمر اقدامی برای شناسایی این خانوارها انجام نداده و مرجع اصلی، اطلاعات اعلامی از سوی بنیاد مسکن است که در طول چند ماه گذشته با بررسی‌های میدانی در منطقه جمع‌آوری‌شده است. بدیهی است خانوارهایی که در زلزله آسیب‌ندیده‌اند مشمول این طرح قرار نمی‌گیرند.

گفتنی است که بر اساس کد ملی سرپرستان خانوارهای اعلامی، شماره‌حساب آن‌ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها دریافت شده و مبلغ مذکور از سوی جمعیت هلال‌احمر به‌ حساب‌های آن‌ها واریز خواهد شد. بنابراین نیازی به مراجعه فردی به‌جایی وجود ندارد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، مبلغ مذکور تا پیش از پایان سال جاری واریز خواهد شد و این مبلغ صرفاً برای زلزله‌زدگان کرمانشاه بوده و از محل منابع مشارکت‌های مردمی تأمین‌شده است.

بدیهی است چون مردم بر اساس فراخوان به زلزله‌زدگان کرمانشاه کمک کرده‌اند، این منابع را در جای دیگری نمی‌توان صرف کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج