مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از اجرای طرح آرامش بهاری ویژه نوروز 97 در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از اجرای طرح آرامش بهاری ویژه نوروز 97 در این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد احمدزاده بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه نوروز 97 هفتمین دوره طرح نوروزی آرامش بهاری در سراسر کشور برگزار می‌شود، اظهار داشت: باتوجه شروع سفرهای زائران، این طرح از 25 اسفند ماه امسال تا 15 فروردین ماه97 در 129 بقعه متبرکه در سراسر استان اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: دراین طرح خدمات به زائران داخلی و خارجی در بخش های فرهنگی، اطلاع رسانی، رفاهی و اجتماعی در بازه زمانی 25 اسفندماه تا 15 فروردین ماه ارائه می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: مکان‌های اسکان در مشهد با ظرفیت اسکان روزانه ١۵ هزار نفر آماده خدمت‌رسانی به زائران نوروزی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به وجود 763 شهید مدفون در بقاع متبرکه استان گفت: مزار شهدا در 70 بقعه متبرکه استان در قالب طرح آرامش بهاری برای نوروز 97 غبارروبی و عطرافشانی می شود.

وی برپایی غرفه‌های معرفت در 55 بقعه، ایجاد 69 پایگاه پاسخگویی به سوالات شرعی، برپایی مسابقه عکس و فیلم در ۵٠ بقعه، غرفه عفاف و حجاب در 31 بقعه، سخنرانی در 90 بقعه، برپایی مراسم ادعیه‌خوانی در 92 بقعه را از دیگر برنامه‌های فرهنگی این طرح برشمرد و تاکید کرد: در 87بقعه نماز جماعت اقامه می‌شود که 43 بقعه به صورت روزانه و مابقی در آخر هفته و ایام حضور زائران، نماز جماعت اقامه می‌شود، همچنین برپایی مراسم ادعیه‌خوانی ندبه در92 بقعه، دعای ندبه در چهارشنبه آخر سال و اجتماع منتظران در جمعه آخر سال به همراه قرائت دعای ندبه از دیگر خدمات فرهنگی طرح آرامش بهاری است.

طرح آرامش بهاری در گیلان

اجرای طرح آرامش بهاری در 55بقعه متبرکه استان

وی اظهار کرد: در طول برگزاری طرح آرامش بهاری، با هدف معرفت افزایی زائران خیمه های معرفت در 55 بقعه متبرکه خراسان رضوی برپا می شود که 149 مبلغ مذهبی برای اجرای برنامه های فرهنگی در این خیمه ها با اداره کل اوقاف همکاری می کنند.

وی برگزاری برنامه تحویل سال نو در 123 بقعه متبرکه، سخنرانی در 90 بقعه، مراسم دعاخوانی در 92 بقعه، برگزاری نماز جماعت، اجتماع منتظران مهدی در جمعه آخر سال، برگزاری مسابقه فیلم و عکس، برگزاری برنامه های مناسبتی، اطلاع رسانی و تبلیغات را از دیگر برنامه های طرح آرامش بهاری ذکر کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در قالب طرح آرامش بهاری 80 هزار محصول فرهنگی در بقاع متبرکه استان بین زائران نوروزی توزیع و هزینه اجرای طرح آرامش بهاری از سه منبع عواید بقاع متبرکه، موقوفات درآمدزا و کمکهای خیرین تامین می شود.

وی بیان کرد: در نوروز 96 در قالب طرح آرامش بهاری یک میلیون و 949 هزار زائر به بقاع متبرکه خراسان رضوی وارد شدند که از این تعداد سه درصد، معادل 60 هزار و 147 نفر زائر خارجی بودند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: امسال 300 وقف جدید در بخشهای مختلف در استان ثبت سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه شد که ارزش ریالی اکثر آنها بیش از یک میلیارد ریال است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج