معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این استان به بیش از 50 هزار صندلی سینمایی نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این استان به بیش از 50 هزار صندلی سینمایی نیاز دارد.

 افشین تحفه‌گر ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) اظهار داشت: با افتتاح 18 سالن جدید در سال 96، اکنون شمار سالن های سینمای استان به 44 باب و ظرفیت آن به مجموعا 9 هزار و 622 صندلی افزایش یافت که در مقایسه با پارسال 35 درصد رشد داشته است.

وی گفت: از 18 سالن جدید 15 سالن سینما در مشهد به بهره برداری رسید و سالن های سینما در این شهر با رشدی 79 درصدی به 34 سالن رسید.

نیاز خراسان رضوی به 50 هزار صندلی جدید سینما

افتتاح پردیس سینما گلشن مشهد آخرین رویداد سینمایی سال 96 است

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: در بخش شورای ساخت و بازبینی فیلم‌های 60 دقیقه‌ای، 109 فیلمنامه در 12 جلسه بررسی و 26 مورد از این تعداد، پروانه ساخت و تولید دریافت کرده‌اند، همچنین در فیلم بلند 90 دقیقه‌ای، 13 فیلمنامه مورد بررسی قرار گرفته که 10 مورد از این تعداد، تایید و 5 مورد صدور مجوز قرار گرفته است.

تحفه گر با اشاره به اینکه در بخش‌های مختلف از جشنواره‌های فیلم‌های کوتاه و بلند بخش خصوصی و دولتی مشارکت کرده‌اند، ادامه داد: آخرین رویداد سینمایی در سال 96، افتتاح پردیس سینما گلشن مشهد است و سال جاری بسیار سال پرکار و پرحجم بود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: در بخش کمیسیون‌های فنی شرکت‌های سینمایی، 11 مورد برای تاسیس شرکت اقدام کرده‌اند که با 6 مورد از این تعداد، موافقت شده و 3 مورد مجوز داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه بحث تجهیز مجتمع‌های فرهنگی باید مورد توجه قرار گرفته شود، بیان کرد: راه‌اندازی 9 سینما در خراسان رضوی که از این تعداد،  4 مورد قطعی و 5 مورد در دست اقدام قرار گرفته است.

تحفه‌گر با تاکید بر اینکه در سال 96، در خراسان رضوی 700 فیلم کوتاه ساخته شده است، خاطرنشان کرد: 15 سالن در سینماهای اطلس و پردیس‌گلشن و 3 سالن هم در شهرستان‌ها نوید خوبی برای خدمت‌رسانی است.

وی افزود: در سال جاری، 79 درصد در بخش تعداد سالن‌های سینمایی افزایش یافته، همچنین تعداد صندلی‌های سینمایی از 5 هزار و 137 به 6 هزار و 604 صندلی رسیده که افزایش 9 درصدی را نشان می‌دهد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه این استان 65 هزار صندلی سینمایی نیاز دارد، ادامه داد: در مجموع، 44 سالن سینما در خراسان رضوی فعال بوده که افزایش 69 درصدی را نشان می‌دهد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج