مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: استان گیلان در سال گذشته ۲۳۹ بقعه مجری طرح داشته و امسال در نوروز 97 این عدد به ۲۶۰ بقعه رسیده است.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در نشست خبری که در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان برگزار شد درباره برگزاری طرح آرامش بهاری در نوروز ۹۷ اظهار کرد: این طرح با هدف ترویج باورهای دینی، سبک زندگی ایرانی اسلامی و تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی اجرا می‌شود.

وی افزود: تغییر در محتوای آموزشی و سطح بندی بقاع مجری طرح آرامش بهاری دو ابتکار و نوآوری در برگزاری این طرح در نوروز ۹۷ است .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه تا سال قبل آرامش بهاری در یک سطح برای بقاع مجری طرح ابلاغ می‌شد، گفت: امسال بقاع مجری این طرح در استان‌ها به چهار سطح ویژه، سطح یک، سطح دو و سه تقسیم شده‌اند .

وی همچنین اضافه کرد: استان گیلان در سال گذشته ۲۳۹ بقعه مجری طرح داشته و امسال این عدد به ۲۶۰ بقعه رسیده است .

طرح آرامش بهاری در گیلان

آغاز طرح آرامش بهاری در گیلان از 25 اسفند

علیزاده با اشاره به هشتمین سال برگزاری طرح آرامش بهاری در سطح کشور و گیلان، گفت: این طرح از ۲۵ اسفند ۹۶ آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۹۷ ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان خاطر نشان کرد: سه هزار نفر از اعضای هیئت امناء، مدیران مراکز فرهنگی، خدام رسمی و افتخاری بقاع متبرکه و کارکنان اوقاف در برگزاری این طرح مشارکت دارند .

وی با اشاره به اینکه برای هر رده از بقاع مجری طرح آرامش بهاری برنامه‌های مخصوصی طراحی شده و توقع سازمان از هر بقعه در سطح خودش متفاوت است، گفت: برای گیلان هشت بقعه مجری طرح آرامش بهاری ویژه تعیین شده است.

علیزاده اذعان کرد: بقاع سطح ویژه، سه تا پنج مبلغ، خیمه معرفت و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی دارند و تمام برنامه‌های آرامش بهاری را اجرا می‌کنند .

وی یادآور شد: بقاع سطح یک در گیلان ۳۰ بقعه هستند که بین یک تا دو مبلغ داشته، خیمه معرفت معمولی دارند و برنامه‌های محدودتری را اجرا می‌کنند .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه بقاع سطح دو ۴۰ بقعه هستند که مبلغ و خیمه معرفت دارند، گفت: امسال در گیلان ۷۸ بقعه خیمه معرفت دارند .

وی اضافه کرد: بقاع سطح سه گیلان که تعداد آنها ۱۸۲ بقعه است، ظرفیت استقرار مبلغ ندارند و شاید روحانی بومی هم نداشته باشند اما این ظرفیت را دارند که در ایام نوروز به روی مردم گشوده باشد، نظافت شده و با سرویس بهداشتی تمیز در خدمت پذیرایی از زائران قرار بگیرند.

راه اندازی ایستگاه سلامت در 10 بقعه شاخص مجری طرح آرامش بهاری در گیلان

علیزاده یادآور شد: در ۱۰ بقعه شاخص مجری طرح آرامش بهاری ایستگاه سلامت راه اندازی می‌شود که خدمات پزشکی رایگان به زائران ارائه می‌کند.

وی با اشاره به تغییر محتوای آموزشی در حوزه مبلغین، کودک، تبلیغ چند رسانه‌ای، سبک زندگی و مبلغین طرح آرامش بهاری نوروز ۹۷، گفت: در اجرای طرح آرامش بهاری امسال تعداد مبلغین به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده و ۲۲۰ نفر می رسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، طرح آرامش بهاری را دارای دو بعد تبلیغی و خدمت رسانی دانست و گفت: خدمت رسانی بر عهده هیات امنا است.

علیزاده تاکید کرد: تعامل و هماهنگی با دستگاه های اجرایی و انتظامی صورت گرفته تا ضمن جلوگیری از شیطنت عده‌ای فریب خورده، طرح آرامش بهاری با کیفیت کامل برگزار شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج