معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان گفت:42 پارکینگ سطح شهر اصفهان در ایام نوروز سال 97 با ظرفیت 7 هزار و 500 خودرو آماده خدمت رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علیرضا صلواتی با اشاره به این که پیام های ترافیکی ایام نوروز از طریق مراکز رسانه ای روابط عمومی شهرداری به شهروندان و گردشگران اعلام می شود، بیان کرد: صدای شهر و سیمای شهر  در برنامه "اینجا اصفهان" وضعیت ترافیک و معرفی پارکینگ ها  را به مسافران و شهروندان اطلاع رسانی می کنند. همچنین این موارد از طریق رسانه ها و شبکه های رسمی شهرداری اصفهان در فضای مجازی نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

به کارگیری روزانه 600 دستگاه اتوبوس در ایام نوروز 

صلواتی با بیان این که در روز 29 اسفند با توجه به افزایش حجم مسافران ورودی به شهر، تمام ناوگان دولتی و خصوصی در خطوط فعال است، ادامه داد: اطلاع رسانی مربوط به نرخ های سفر، همچنین مسیرها، نقشه خطوط و زمانبندی تردد ناوگان طی ایام نوروز در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت. 

وی اضافه کرد: سرویس دهی به تورهای مختلف، نظارت مستمر بر ناوگان فعال خطوط، فعال بودن روزانه حدود 600 دستگاه اتوبوس در ایام تعطیلات نوروز و سرویس دهی ویژه به آرامستان باغ رضوان و گلستان شهدا به خصوص در روزهای پایانی سال و اولین روز سال و استقرار اتوبوس در باغ فدک به منظور تردد گردشگران به نقاط تاریخی و مرکز شهر، از دیگر برنامه های نوروزی این معاونت در بخش ناوگان اتوبوسرانی است.

فعالیت ناوگان اتوبوسرانی با تمام ظرفیت 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به تشکیل ستاد ناوگان اتوبوسرانی در ایام نوروز خاطرنشان کرد: ناوگان اتوبوسرانی از 25 تا 30 اسفند ماه سال جاری با تمام ظرفیت تا ساعت 22 فعال است. فعال بودن این ناوگان در این مدت به منظور افزایش توان سرویس دهی در ایام پایانی سال به خصوص در خیابان های منتهی به مراکز خرید و به منظور رفاه بیشتر شهروندان در دستور کار قرار دارد. 

معاون حمل و نقل ترافیک

وی با اشاره به این که از تاریخ 20 تا 29 اسفند ماه سال جاری زمان سرویس دهی بخشی از ناوگان اتوبوسرانی خطوط منتهی به مراکز خرید و خیابان های اصلی شهر تا ساعت 23 و 30 دقیقه و از میادین اصلی تا ساعت 21 و 30 خواهد بود، ادامه داد: در این مدت بخشی از ناوگان اتوبوسرانی به صورت فوق العاده در مسیرهای اصلی مشغول به کار خواهند بود. 

ستاد معاینه فنی همه روزه بدون تعطیلی

صلواتی همچنین گفت: در مراکز گردشگری همچون میدان امام (ره)، تله کابین صفه، شهر رؤیاها، تله سیژ ناژوان و... در قالب 15 ایستگاه تاکسی هایی از سوی سازمان تاکسیرانی مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت مراکز معاینه فنی خودرو تحت نظارت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در ایام نوروز اذعان داشت: در ایام نوروز دو مرکز معاینه فنی جی در خیابان همدانیان و خیابان فرزانگان فعالیت داشته و خدمات لازم را از 28 اسفند ماه تا 12 فروردین ماه به شهروندان ارایه می دهند.  

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: در این ایام ستاد معاینه فنی همه روزه بدون تعطیلی و در ساعات اداری آماده پاسخگویی به شهروندان است. همچنین مرکز معاینه فنی جی مستقر در پایانه مسافربری جی به غیر از روز اول فروردین سال 97، همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۲ آماده ارایه خدمات به مسافران عزیز است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج