صبح امروز، جشنواره غذای سالم در دبستان ابتدایی شهید منصوری شهرستان خرم آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد در حاشیه بازدید از این جشنواره  که مدیر کل امور مالیاتی لرستان و روسای ادارات ارزیابی عملکرد و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان نیز حضور داشتند هدف از برگزاری جشنواره غذای سالم را ترویج استفاده از غذاهای سالم در مدرسه و آشنایی دانش آموزان با غذای بومی محلی عنوان کرد و افزود: برگزاریاین جشنواره‌ها و آشنا کردن دانش‌آموزان با هنر آشپزی و اصلاح الگوی تغذیه ضمن ارتقای شاخص سلامت دانش آموزان به ساختن جامعه ای سالم و بانشاط کمک خواهد کرد.

وی، افزایش  مصرف غذاهای فست فود در بین دانش‌آموزان را آسیبی جدی معرفی کرد و ادامه داد: با توجه به افزایش مصرف فست فودها و غذاهای ناسالم در بین خانواده‌ها به خصوص جوانان و دانش‌آموزان برگزاری این جشنواره‌ها گامی موثر در راستای ترغیب و تشویق دانش‌آموزان به سمت مصرف غذاهای سالم و سنتی است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد همچنین این برنامه را عاملی برای آشنایی دانش‌آموزان با آداب و رسوم محلی دانست و تصریح کرد: دانش‌آموزان باید در مدرسه درس زندگی بیاموزند تا با ورود به زندگی آشنایی کافی با برخی مهارت‌های زندگی داشته باشند.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان هم بر دستاوردهای مثبت جشنواره تغذیه سالم تاکید کرد و گفت: دانش آموزان در کنار برگزاری این جشنواره با ارزش مواد غذایی و نقشی که تغذیه سالم بر رشدو سلامت دانش آموزان دارد؛ آشنا می شوند.  

محمد رضا محمدی افزود: نکته مثبت دیگری که در این جشنواره به چشم می خورد ؛عواید فروش این غذاها برای کمک به دانش آموزان نیازمند است و نشان می دهد که می توان در خلال برگزاری برنامه های متنوع  اهداف تربیتی را تحقق بخشید و دانش آموزان را با مفاهیم ارزشمندی مانند نوع دوستی، ایثار و انفاق آشنا کرد.

در پایان این مراسم از داوران و نفرات برتر مسابقه دارت معلمان این آموزشگاه با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.

گفتنی است که مدیرکل امور مالیاتی لرستان با مشارکت در طرح خیریه این جشنواره مبالغی را برای کمک به دانش آموزان نیازمند درآستانه سال جدید اهدا کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج