بر اساس اعلام سازمان اجراییات شهرداری کرمانشاه دست‌فروشان سطح شهر کرمانشاه در آستانه عید نوروز در 22 نقطه شهر ساماندهی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، همه‌ساله در آستانه سال جدید و تمایل عمومی به خرید باعث تجمع دست‌فروشان در سطح شهر کرمانشاه شده و با افزایش فعالیت دست‌فروشان در آستانه عید نوروز و شروع خریدهای نوروزی در معابر در روزهای پایانی سال، مشکلات بسیاری برای شهروندان و بحث تردد و ترافیک شهر ایجاد می‌کند.

در همین راستا بر اساس مصوبه‌ای که در فرمانداری کرمانشاه مقرر شد تا دست‌فروشان سطح شهر کرمانشاه در آستانه عید نوروز ساماندهی شوند و با توجه به وضع معیشتی مردم و نیاز دست‌فروشان به یک بازار فروش در آستانه عید نوروز، در 22 نقطه شهر توسط سامان اجراییات شهری کرمانشاه این دست‌فروشان ساماندهی می‌گردند.

ساماندهی دست‌فروشان کرمانشاه

گفتنی است که طی یک فراخوان عمومی از سوی سازمان اجراییات شهرداری کرمانشاه از متقاضیان دست‌فروشی در 22 نقطه شهر کرمانشاه، 505 دستگاه وانت ساماندهی شده‌اند که فروش خود را در این نقاط انجام دهند و همچنین در محدوده میدان آزادی کنار دیوار مجتمع میلاد مکان دیگری برای دست‌فروشان در نظر گرفته‌شده که حدود 500 تا 600 دست‌فروش در آن مکان ساماندهی می‌شوند.

سازمان اجراییات شهرداری کرمانشاه اعلام داشته است که با توجه به تعیین مکان جهت کار دست‌فروشان، از فعالیت آن‌ها در معابر به‌ویژه در طول خیابان مدرس و معابر اصلی و بازار خودداری می‌شود، بنابراین انتظار می‌رود، خود دست‌فروشان در اماکن تعیین‌شده فعالیت کرده و معابر را مسدود نکنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج