به منظور حفظ و ارتقای سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی، برنامه سلامت نوروزی به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اجرای برنامه سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان از 15 اسفند  1396 لغایت 15 فروردین 1397 برگزار می شود.

این برنامه با حضور فعال 250 بازرس و کارشناس بهداشت محیط با یونیفرم یکسان و تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه برداری از آب، موادغذایی و سطوح جهت نظارت بر مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی، اماکن بین راهی و سامانه آبرسانی و... از 8 صبح تا 8 شب و با توجه به موقعیت مکانی و زمانی گاها تا 12 شب در روزهای تعطیل و غیر تعطیل در سراسر استان اجراء می شود.

با کنترل عوامل محیطی و پیشگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اپیدمی بیماری های واگیر دار، ارتقای سطح سلامت جامعه فراهم شود.

اجرای برنامه سلامت نوروز1

کارشناسان بهداشت محیط حافظان سلامتی مسافران

محمد عباسی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  گفت: در حالی که اکثریت کارمندان در ایام تعطیلات نوروز در کنار خانواده های خود هستند،  بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط استان در حال انجام یک کار انسانی برای حفظ و ارتقای سلامتی مردم جامعه هستند.

وی ادامه داد: کارشناسان بهداشت محیط حافظان سلامتی مسافران در ایام تعطیلات نوروز هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه تاکید کرد: مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی با سامانه ارتباطات و رسیدگی به شکایات بهداشتی مردمی 190 تماس گرفته و مورد را اعلام نمایند تا بازرسان بهداشتی در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج