مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: قریب به ٩٠ درصد همکاران خانم دارای تحصیلات عالی دانشگاهی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جمیل حق پرست، در مراسم جشنی ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر گفت: نود درصد کارکنان خانم تامین اجتماعی گیلان تحصیلات عالی دانشگاهی دارند.

حق پرست با اشاره به فضائل و ویژگی های بانوی بزرگ اسلام اظهار کرد: حضرت زهرای مرضیه (س) بعنوان الگو واسوه ای برای زنان تاریخ به همه انسانها آموخت تا چگونه دختری برای پدر، چگونه زنی برای شوهر، چگونه مادری برای فرزندان و چگونه بنده ای برای پروردگار باید بود. 

وی با بیان اینکه موفقیتهای مردان بزرگ همواره مدیون تلاش و همراهی زنان و مادران آنها بوده است، نقش ارزنده بانوان درجامعه را انکار ناپذیر برشمرده و افزود: در تامین اجتماعی استان نیز افتخار همکاری با ٢٦٠ بانوی شاغل در سطح واحدهای تابعه را داریم که بیانگر سهمی ٣٦ درصدی در میان نیروهای انسانی استان میباشد.

 حق پرست افزود:  اینکه ٥٨ نفر ازاین بانوان دارای عناوین شغلی در رده مدیران میانی و مسئول واحد می باشند و قریب به ٩٠ درصد همکاران خانم دارای تحصیلات عالی دانشگاهی هستند.

انتصاب دو بانوی به سمت ریاست شعبه در سال جاری

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به انتصاب دو بانوی توانمند از جامعه همکاران به سمت ریاست شعبه در سالجاری، ازاداره کل استان گیلان بعنوان یکی ازحوزه های سازمانی که افتخار دارد در کرسی معاونت اداری مالی نیز از وجود یک بانو بهره می برد یاد نموده و خاطر نشان ساخت: با توجه به اینکه قریب به ٤٠ درصد شاغلین خانم استان دارای کمتر از ١٠ سال سابقه وتحصیلات دانشگاهی مناسب می باشند انتظار داریم با توجه به توانمندیها و ظرفیت موجود در این گروه سهم بانوان در مسئولیتهای سالهای آتی بیشتر گردد.

 فاطمه رفیعی مشاور امور بانوان استانداری گیلان با حضور در جمع شرکت کنندگان در این مراسم طی سخنانی میلاد فرخنده بزرگ بانوی عالم را تبریک عرض نموده واذعان داشت: حضرت زهرا (س) تنها بانوی بزرگ اسلام نیست بلکه به همه بشریت درتمام طول تاریخ تعلق دارد.

وی با ذکر خصائص و الگوهای رفتاری حضرت فاطمه (س)، افزود: این زن بزرگ پرورش دهنده انسانهایی بود که خود تاثیرگذار درآینده و تاریخ بشر هستند.

تقدیر از بانون تامین اجتماعی گیلان

مشاور امور بانوان استانداری گیلان همچنین اظهار داشت: حضرت فاطمه (س) در کنار مادر بودن، همسر بودن، دختر بودن، یک کنشگر بزرگ و اصلاح گر واقعی بود که باید از ایشان سرمشق گرفت.

رفیعی افزود: بانوی دوعالم نسبت به جامعه ومردم بی تفاوت نبوده و بر نگرشها تاثیرگذار بوده است.

رعایت تقوا و شایستگی ها، راه رسیدن به عدالت

وی با تاکید برمسئله رعایت تقوا و شایستگی ها، راه رسیدن به عدالت و تحقق اصولی آنرا درک صحیح از باورها و اعتقادات در بین مردم دانسته و اظهار داشت تنها با گام نهادن در این مسیر میتوانیم شاهد اصلاح جامعه باشیم.

حضرت فاطمه زهرا (س) را اسوه مهر و محبت

مشاور امور بانوان استانداری گیلان حضرت فاطمه زهرا (س) را اسوه مهر و محبت و اشاعه دهنده خصلت های ناب انسانی برشمرده و اظهار داشت: بسیاری از آسیب های اجتماعی موجود نشات گرفته ازکم مهری ها بوده و باید بیاموزیم که بعنوان پیرو مکتب فاطمی یکدیگر را بیشتر دوست داشته باشیم.

رفیعی با تحلیلی بر شرایط جامعه خاطر نشان ساخت: باید فرصتها را نسوزانده و از موقعیت های موجود بصورت شایسته در جهت نیل به کمال انسانی وبالندگی و توسعه کشور استفاده نمائیم.

این مراسم با اجرای برنامه های مختلف هنری از جمله سرود، تواشیح و مولودی خوانی ادامه یافته و در پایان از بانوان نمونه استان طی مراسمی تجلیل گردید.

حضور جمعی از بانوان بازنشسته همکار در این مراسم وتجلیل وبزرگداشت آنها یکی از باشکوهترین بخشهای این جشن بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج