معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: با استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی آینده، به 561 کلاس در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش و 131 کلاس در مقطع متوسطه نظری نیاز است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد امجدی با اشاره به نیاز به حدود 700 کلاس درس جدید با استقرار پایه دوازدهم در گیلان به چالش های پیش رو همزمان با استقرار پایه دوازدهم در این استان خبر داد و گفت: در سال تحصیلی 98 _ 97 به بیش از 31 هزار ساعت جدید در متوسطه نظری و هنرستان ها نسبت به سال تحصیلی امسال، نیاز داریم که با اتخاذ راهکارهایی باید نیروهای آموزشی مورد نیاز  را تأمین کنیم.

جذب 1200 نیروی جدید آموزشی در سال آینده

وی با پیش بینی جذب 1200 نیروی جدید آموزشی در سال آینده خاطرنشان کرد: 600 نفر شامل: 195 نفر در مقطع ابتدایی، 252 نفر در متوسطه و 153 نفر در هنرستانها از طریق جذب دانشجو معلمان و همچنین استخدام سراسری پذیرفته می شوند و برای رفع کمبود نیروهای باقی مانده با ساماندهی صحیح نیروی انسانی تمهیدات کامل برای استقرار پایه دوازدهم اندیشیده شده است.

کلاس درس

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به بازنشسته شدن 1300 فرهنگی شامل: 800 مرد و 500 زن تا سال تحصیلی آینده، گفت: از این تعداد 566 نفر از مقطع دوم متوسطه  و هنرستان ها هستند که در سال تحصیلی آینده  با توجه به ظرفیت های انسانی و فضاهای آموزشی موجود ساماندهی نیروهای انسانی انجام می شود.

امجدی در بخش دیگری از سخنانش به راهکارهای آموزش و پرورش استان گیلان در جبران کمبود نیروی انسانی در سال آینده اشاره کرد و گفت: به غیر از جذب نیروهای جدید، بخش دیگری از این کمبودها با اختصاص ساعت های حق التدریسی جبران می شود که بر اساس پیش بینی آموزش و پرورش گیلان، میزان ساعت حق التدریس در سال تحصیلی 98_ 97 نسبت به امسال، دو برابر ( 50 هزار ساعت ) افزایش خواهد یافت.

ساخت فضاهای آموزشی باید بر اساس نظام آموزشی 3_3_3_3 باشد

وی در پایان اظهار داشت: ساخت فضاهای آموزشی باید بر اساس نظام آموزشی 3_3_3_3 باشد و در این راستا نیازمند همدلی همه ارکان آموزش و پرورش، استفاده از ظرفیت همه دستگاهها و  همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی  در آمادگی هر چه بیشتر برای استقرار پایه دوازدهم هستیم.

امسال 374 هزار و 617 دانش آموز در استان گیلان تحصیل می کنند که از این تعداد 28 هزار و 488 نفر در پایه یازدهم ( شامل: نظری، کاردانش و فنی و حرفه ای) درس می خوانند. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج