فرماندار آستارا گفت: از محل منابع مختلف برای اشتغال هایی در زمینه های مختلف بیش از ۶۰۰میلیارد ریال اعتبار تاکنون به آستارا اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش با بیان اینکه ششصد میلیارد ریال اعتبار برای طرح های اشتغال زایی تا کنون به شهرستان آستارا اختصاص یافته است گفت: 290 طرح اشتغال زایی در جلسه کارگروه سرمایه گذاری و اشتغال این شهرستان به تصویب رسیده است.

فرماندار آستارا افزود: این طرح ها شامل طرح هایی است که متقاضیان در سامانه کارا ثبت کرده اند و از سوی دستگاههای اجرایی مربوطه جهت تصویب در کارگروه شهرستان آستارا ارسال کرده اند.

وی ادامه داد: ۱۸۴طرح توسعه ای، ۸۳طرح ایجادی و ۲۳طرح متقاضی سرمایه در گردش هستند که  از سوی جهاد  کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صنعت، معدن و تجارت به دبیرخانه کارگر ارسال و از طریق اداره تعاون کار و امور اجتماعی  پس از برسی های اولیه به کارگر شهرستان ارسال شده است.

وی اظهار کرد: این طرح ها برای تصویب نهایی به کارگروه استانی ارسال و پس از تایید این کارگروه به بانک های عامل معرفی می شوند.

کارگروه سرمایه گذاری آستارا

وی میزان اعتبار پیشنهادی این طرح ها توسط متقاضیان را حدود ۱۷۰میلیارد ریال اعلام کرد که ممکن است در کارگروه استان تغییر کند.

فرماندار آستارا یاد آور شد: در جلسه قبلی نیز ۳۲طرح به کارگروه استانی ارسال شده بود که برخی نیز به بانک ها معرفی شدند.

وی افزود: از محل منابع مختلف برای اشتغال هایی در زمینه های مختلف بیش از ۶۰۰میلیارد ریال اعتبار تاکنون به آستارا اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: متقاضیان اشتغال زایی می توانند برای بهره مندی از این تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام و با مراجعه به ادارات مربوطه پس از تکمیل پرونده از این تسهیلات بهره مند شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج