رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در گردهمایی عوامل اجرایی شبکه مراقبت سن غلات، از تهیه سند بیلان سن در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ عبدالرضا بازدار در گردهمایی عوامل اجرایی شبکه مراقبت سن غلات، از تهیه سند بیلان سن در لرستان خبر داد و گفت: کاهش سن‌زدگی مزارع لرستان در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان است.

وی، ادامه داد: در آستانه فصل داشت، تغذیه گیاه و مبارزه با آفات و علف‌های هرز هستیم که باید نظارت بیشتری روی مزارع داشت.

بازدار، با بیان اینکه در این راستا شرکت‌های خدماتی اقدامات خوبی انجام داده است، ادامه داد: باید روی توزیع سموم و کود نظارت داشت تا به دست کشاورزان برسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: باید بر عوامل کنترل نظارت داشت تا بازاری درست نشود که به کشاورز آسیب برساند. همچنین عوامل کارگزار باید فعال شوند تا کود مورد نیاز به‌موقع در اختیار زارعین قرار گیرد.

وی، با بیان اینکه امسال تا اسفند بارندگی خوبی نداشته‌ایم، گفت: شرایط دمایی مساعد اما بارندگی کم بوده و باید سرعت رشد را بیشتر کنیم چراکه فصل رشد کوتاه‌تر شده است.

کمیت محصول گندم لرستان رضایت بخش است

عبدالرضا بازدار، با تاکید بر اینکه اطلاع‌رسانی به کشاورزان باید به‌موقع و به‌صورت کامل انجام شود، ادامه داد: کمیت محصول گندم در استان مساعد است و باید تلاش خود را در راستای ارتقای کیفیت به کار گیریم.

باید سند بیلان سن در لرستان تهیه شود

وی، با بیان اینکه باید سند بیلان سن در استان تهیه شود، افزود: باید کارشناسان به‌صورت روزانه پهنه‌ها را رصد کنند و اطلاع‌رسانی داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه از لحاظ سم‌ پاشی امکانات ما ضعیف است، افزود: قصد داریم از محل صندوق کارآفرینی امید اعتباری را برای خرید دستگاه سم‌پاش جذب کنیم.

عبدالرضا بازدار، تصریح کرد: امکاناتی در سطح استان داریم که باید جابجا شوند تا در تمام مناطق به نحو مطلوب از آن‌ها استفاده شود.

جهاد کشاورزی لرستان

برای کاهش سن‌زدگی مزارع لرستان برنامه داریم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، با بیان اینکه تمام برنامه‌های خود را برای به حداقل رساندن سن زدگی مزارع به کار گرفته‌ایم، افزود: اقدامات ویژه و کاری بی‌نظیر در این رابطه در دست اقدام است.

گفتنی است این گردهمایی، با حضور سعید معین‌نمینی، مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور، و عوامل اجرایی شبکه مراقبت سن غلات، در سالن آمفی تئاتر سازمان جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج