نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: امر به معروف و نهی از منکر فقط در حوزه اخلاقیات نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی گفت: امر به معروف و نهی از منکر فقط در حوزه اخلاقیات نیست و نباید در یک سری ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی محدود شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ظهر امروز در همایش طلایه‌داران معروف با تاکید بر توجه به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: این مهم از دو جهت بحث است اول تصویر امربه معروف و نهی از منکر و دوم اجرای آن.

آیت الله علم الهدی متذکر شد: امر به معروف و نهی از منکر فقط در حوزه اخلاقیات نیست، امام حسین(ع) قیام خود را برای امر به معروف و نهی از منکر معرفی می‌کند، پس این نشانگر مرز و پهنه امر به معروف و نهی از منکر است تا جایی که ایشان فرزند شیرخوار خود را در این عرصه فدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: مطلب دوم اینکه مقام انجام امر به معروف و نهی از منکر نباید در یک سری ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی محدود شود. در این موقعیت که دشمنان ما قصد براندازی اسلام را دارند حفاظت از دین خدا و اسلام و براندازی کفر هم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است.

امر به معروف و نهی از منکر با سازماندهی و تشکیلات ممکن است.

امام جمعه مشهد مقدس گفت: نکته دوم در اینجا اجرای امر به معروف و نهی از منکر است که برای آن روش‌ها و برنامه‌های خاصی وجود دارد، امر به معروف و نهی از منکر با روش و سازماندهی و تشکیلات ممکن است.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه مسئله تذکر لسانی یکی از هزار روش امر به معروف و نهی از منکر است اظهار داشت: باید ظرفیت عزیزان در طلایه‌داران شناسایی و نسبت به آن برنامه‌ریزی کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: دنیای کفر برای براندازی ما متحد شده و شما باید هر ناهنجاری را خطری برای اساس دین ببینید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج