مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از صادرات 1300 تن محموله شیشه ساختمانی از طریق بندرلنگه به کشور قطر برای نخستین بار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، "قاسم عسکری نسب" درباره این رقم صادرات شیشه اظهار داشت: یک هزار و 302 تن ورقه شیشه صادراتی به ارزش بیش از 10 میلیارد ریال برای مصارف ساختمانی از بندر لنگه به مقصد کشور قطر بارگیری و صادر شد.

ضرورت توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی

وی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از توان عملیاتی بنادر غرب هرمزگان برای توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی کشور افزود: تکیه بر توان داخلی و استفاده از تمام ظرفیت های اقتصادی و صنعتی به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری همواره سرلوحه قرار دارد.

عسکری نسب اظهار داشت: بندر لنگه دارای بستر مناسب اقتصادی و همچنین امکانات تخصصی بندری مورد نیاز تخلیه و بارگیری انواع کالاهای صادراتی و وارداتی است که در راستای بازاریابی و تکریم مشتری و با مذاکراتی که با شرکت تولیدی شیشه اردکان بعمل آمد، نخستین محموله شیشه صادراتی متعلق به بخش خصوصی از طریق این بندر به مقصد کشور قطر ارسال شد.

بندرلنگه2

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در پایان با اشاره به رسالت های دستگاه های اجرایی کشور در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار، خاطرنشان کرد: باید از تمام ظرفیت های موجود در بنادر برای رونق بخشی به صادرات کالاهای غیر نفتی دارای ارزش افزوده استفاده نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج