مدیرکل کتابخانه‌های استان در دیدار جمعی از اهالی فرهنگ لرستان با امام جمعه خرم آباد، گفت: استقبال بی‌نظیر اقشار مختلف مردم از کتابخانه‌ها، مسوولیت ما را حساس و سنگین‌ کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، علی جهان آرا در دیدار جمعی از کتابداران و اهالی فرهنگ لرستان با نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت برگزاری آئین گرامیداشت چهاردهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در لرستان، گفت: استقبال اقشار مردم خصوصا جوانان در استفاده از خدمات کتابخانه‌ای وظیفه ما را در این حوزه بسیار مهم و حساس کرده است و در نهایت این احساس مسوولیت با تلاش بی وقفه همکاران و کتابداران به بار نشست اما، اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان نتوانست در مناسبت‌های ویژه، 17 طرح عضویت رایگان را برای علاقه‌مندان در استان به اجرا در آورد.

مدیرکل کتابخانه‌ های عمومی استان لرستان، افزود: در سال گذشته800 خردسال دو تا هفت سال، 1600 کودک هفت تا یازده سال و دو هزار و 300 نوجوان یازده تا چهارده سال به عضویت کتابخانه های استان در آمدند.

وی افزود: همچنین این اداره با امضا تفاهم نامه با پنج دستگاه فرهنگی اجتماعی مانند سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری، هلال احمر و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها توانسته زمینه ساز رشد تعاملات فرهنگی در حوزه کتابخوانی در استان شود.

کتابخوانی

13 هزار لرستانی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرد

مدیرکل کتابخانه های استان ادامه داد: از دیگر اقدامات این اداره کل می توان به شرکت 13 هزار لرستانی در جشنواره کتابخوانی رضوی، بازید 157 مدرسه از کتابخانه ها، ایجاد شش بخش مستقل کتاب کودک در کتابخانه ها، حمایت از نویسندگان بومی با خرید بخشی از کتابهای آنان و نصب اینترنت رایگان برای اعضای کتابخانه اشاره کرد.

رفع کاستی‌های حوزه کتاب در لرستان عزم استانی می‌خواهد

علی جهان آرا در پایان تاکید کرد: کاستی‌هایی نیز در حوزه کتاب و کتابخوانی وجود دارد، مسائلی از قبیل عدم دسترسی خانوارهای روستایی به خدمات کتابخانه‌ای، عدم امکان اشتغال دانش آموختگان کتابداری به دلیل عدم افتتاح کتابخانه‌ها، فقدان انجمن خیرین کتابخانه ساز در استان، فرسودگی سازه و قدیمی بودن اغلب کتابخانه‌های استان و نیز عدم تکمیل 15 پروژه کتابخانه‌ای در دست ساخت استان که امیدواریم با همکاری سایر مدیران، بتوانیم بر این مشکلات غلبه کنیم.

جهان آرا

برخی فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی لرستان تجلیل شدند

گفتنی است در پایان این دیدار، با اهدای هدایایی توسط آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، جهان آرا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از روحانیون و مدیران لرستان، از خدمات فعالان حوزه کتاب و زحمات برخی اهالی فرهنگ لرستان تقدیر شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج