معاون شورای عالی فضای مجازی گفت: در رسانه‌های تصویری تولید حرف اول را می‌زند.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، معاون شورای عالی فضای مجازی گفت: در رسانه‌های تصویری تولید حرف اول را می‌زند، هراندازه تولید حرفه‌ای‌تر و خلاقانه‌تر باشد اثرگذاری بیشتری در مخاطب دارد.

محمدهادی مسعودی امشب در نشست تخصصی نقش رسانه در تعمیق باورهای دینی کودکان و نوجوانان که در کتابخانه قلم برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه برای اثرگذاری در مخاطب به وسیله رسانه، اقتضائات رسانه‌ها را رعایت نکردیم.

وی با بیان اینکه بعضی از مفاهیم از طریق رسانه قابل انتقال نیست ادامه داد: در اولین مرحله از کار رسانه‌ای باید توجه مخاطب را به خوبی جلب کرد، امروزه مخاطب در حوزه تکنولوژی رسانه دچار حواس پرتی شده است و این امر در رسانه‌های مختلف متفاوت است.

فضای مجازی

معاون شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه باید مخاطب را از لحاظ عاطفی تحریک کرد، بیان کرد: رسانه برای جلب مخاطب وقتی به سراغ مفاهیم منطقی و عقلی می‌رود، باشکست روبه‌رو می‌شود چراکه مخاطب هم با همین دید به رسانه توجه می‌کند.

مسعودی با اشاره به اینکه واکنش مخاطب در مواجهه با پیام‌های منطقی رسانه می‌تواند به صورت توافقی، تعارضی و توافقی_تعارضی باشد، تاکید کرد: در رسانه‌های تصویری تولید حرف اول را می‌زند و هراندازه که تولید حرفه‌ای‌تر و خلاقانه‌تر باشد اثرگذاری بیشتری در مخاطب دارد.

ضرورت توجه به توزیع محتوا در رسانه های مجازی

وی ضمن اشاره به اهمیت توزیع محتوا در رسانه‌های مجازی، یادآور شد: در رسانه‌های مجازی افراد آماتور هم اثرگذار هستند.

معاون شورای عالی فضای مجازی ضمن تاکید به اینکه که مکانیسم رسانه در کودکان و بزرگسالان یکسان است، متذکر شد: برای تحریک مخاطب باید وارد نظام ترجیحات مخاطب شد و به وسیله پنهان‌کردن ایدولوژی، مخاطب را دچار تحریک عاطفی نمود و اثرگذاری مطلوب را در او ایجاد کرد.

مسعودی با اشاره به اینکه برای فعالیت در حوزه مفاهیم دینی به وسیله رسانه، باید وارد نظام ترجیحات و تمایلات مخاطب شد، بیان کرد: ایراد کلی به تولیدات مذهبی رسانه‌ای این است که اثرگذار نیست چون نمی‌تواند ایدئولوژی خود را پنهان کند و با همان زبان منطقی با مخاطب برخورد می‌کند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج